анна Гуляєва

Конспект НСД з художнього

творчості(силуетна аплікація) в підготовчій групі(Колективна робота).

,мешканці лісу,

завдання: Вчити дітей створювати мешканців осіннього лісу з силуетів тварин, Вирізаних по самостійно намальованим контурам або з паперу складеної попалам. Формувати складати композицію-розміщувати мешканців лісу в осінньому лісі.

Попередня робота. Розгляд ілюстрацій із зображенням осіннього ліси, Із зображенням тварин і птахів що мешкають в лісі, Прослуховування дисків із записами співу птахів в лісі. Малювання тварин і птахів простим олівцем. Створення композиції, Осінній ліс, виконаної восковими крейдою.

матеріали: Готова композиція, Осінній ліс, листи кольорового паперу, клей, клейові пензлика, серветки, прості олівці, гумки. Силуети тварин підготовлені воспитат для показу, ножиці.

хід заняття: Хлопці, як гарний ліс в осінню пору року! Яке буйство фарб там переважає! Послухайте уривок з вірші І. Буніна, Листопад,

Ліс, точно терем писаний,

Ліловий, золотий, багряний,

Варто над сонячної галявиною,

Заворожений тишею.

На минулому занятті ми з вами малювали, осінній ліс, .Я думаю, що ліс у нас вийшов чудовий, але дивлячись на нього стає якось сумно, він якийсь порожній, а чому?

Відповіді дітей.

Правильно там немає мешканців лісу, Т. е тварин і птахів. Так хто ж там живемо? Відгадайте загадки і ви дізнаєтеся.

Клишоногий велетень,

Щоб не потрапити в капкан,

Спить всю зиму безперервно,

Лапу солодко смокче. (Ведмідь)

На овечку він схожий,

Що не зуб-то гострий ніж!

Він біжить, вишкіривши пащу,

На вівцю готовий напасти. (Вовк)

Який звір небезпечний

В шубі прекрасної

На двір проникає,

Кур там вистачає. (Лисиця)

Це що за звір лісовий

Стало зрозуміло, як стовпчик, під сосною

І стоїть серед трави-

Вуха більше голови. (Заєць)

Всю ніч летает-

Мишей видобуває,

А стане світло

Летить спати в дупло. (Сова)

Хто в лісі дерева лікує,

Чи не шкодуючи голови? Важка його робота-

Цілий день довбає стовбури. (Дятел)

Та інші. (З кожним відповіддю виставляю фігурки тварин на фланелеграф).

Зараз кожен з вас вибере одного з тварин і спробує намалювати його силует на зворотному боці кольорового паперу і вирізати, а ще можна скласти папір попалам, намалювати тваринного або птицю і теж вирізати.

Діти вибирають колір паперу для даної тварини і приступають до роботи.

Як фігурки будуть готові пріклееваем їх в наш, осінній ліс, правильно розташовуючи, для кожної тварини або птиці своє місце.

Готову роботу вивішуємо для показу батькам.


Мета: - розвивати композиційні уміння - розміщувати силуети тварин на панорамі зимового лісу; розвивати окомір, акуратність;
-виховувати естетичне ставлення до природи; інтерес до пізнання природи і більш тонкому відображенню вражень в образотворчому творчості; впевненість у своїх вміннях;
-Вчити дітей створювати сюжетну композицію з силуетів диких тварин, вирізаних по самостійно обведений шаблоном. Ознайомити з поняттям силует; вчити використовувати в своїй роботі нові матеріали (нитки, вату); підтримувати особистісне творче начало.
Матеріали та обладнання: незавершена композиція «Зимовий ліс», білі аркуші паперу, шаблони диких тварин, ножиці, клей, прості олівці, вата, кольорові нитки, серветки -матерчатие, з клейонки, іграшки -медведь, білка, заєць, лисиця, вовк, картини із зображенням природи Росії.

Попередня робота: створення композиції «Зимовий ліс», бесіди про диких тварин, розгляд ілюстрацій в книгах, журналах; дід.ігри: «Назви правильно», «Змалюй тварина», «Хто де живе».

Вихователь: хлопці, скажіть, в якій країні ми живемо? (Діти: в Росії). Правильно, в Росії. Велика і красива наша країна, широкі поля Росії, глибокі річки і озера, густі ліси Росії. (По ходу розповіді виставляються картинки із зображенням природи Росії). У лісах нашої країни водиться багато тварин. Назвіть їх. (Відповіді дітей) .Молодци! Різноманітний тваринний світ нашої країни. Я зараз загадаю загадки, а ви назвете тварин, про яких йде мова.
Влітку бродить без дороги між сосен і беріз,
А взимку він спить у барлозі, від морозу ховаючи ніс. (Ведмідь).

Прямо з ялинки на пеньок
Стрибнув рудий вогник.
А потім на стовбур вільхи
Підскочив стрибком лихим. (Білка).

Коли я голодний, мене не зустрічай,
Щёлкну зубами і з'їм ненароком. (Вовк).

Вгадайте, що за шапка?
Хутра - цілий оберемок,
Шапка бігає в бору,
У стовбурів гризе кору. (Заєць).
Подивіться-но яка,
Вся горить, як золота,
Ходить в шубці дорогою,
Хвіст пухнастий і великий.
На виверти майстриня.
Як звуть її? (Лисиця).
У міру відгадування загадок з кошика з'являються відповідні тварини, проводиться розгляд і бесіда про кожного з них.
Вихователь: хлопці, я пропоную вам вибрати і зробити будь-яку тварину і поселити його в наш зимовий ліс. Для цього у вас на столах є картинки - силуети. На цей силует ви повинні нанести клей, а потім заповнити силует дрібно нарізаними нитками або ватою. І вийде у вас тварина з пухнастою шерсткою. Залишилося зробити носик, очі і рот і «поселити» тварина в ліс. Але перед цим ми з вами трохи пограємо.
Проводиться фіз.мінутка «Веселі звірята»:

Зайка скаче по кущика, Скачуть на двох ногах, зробивши «вуха»
По болоту і по купинах. з долоньок.
Білка стрибає по гілках, Стрибають, зігнувши руки перед грудьми.
Гриб несе білченяти-діткам.
Ходить ведмедик клишоногий, Йдуть перевалюючись.
У нього криві лапи.
Без стежок, без доріжок Рухаються в полупрісяде, зробивши
Котиться колючий їжачок. круглі спинки.
Діти сідають за столи і виготовляють кожен своє тварина, потім приклеюють на композицію зимового лісу.
Вихователь: хлопці, подивіться яка краса у нас вийшла! Ліс наш ожив, як - ніби хтось чарівною паличкою тут попрацював! Молодці ми з вами!

Ірина Поломошнова
Конспект НСД по аплікації для дітей підготовчої групи «Царство диких звірів»

Тема заняття: « Царство диких тварин»

мета: Продовжувати знайомити дітей з прийомами аплікації - виклеіваніе силуету дрібно нарізаними нитками, передаючи ефект «Пухнастою шерстки».

освітні завдання:

розширювати знання дітей про диких тварин;

Продовжувати закріплювати вміння дітей працювати з шаблонами, обводити по контуру;

Удосконалювати вміння працювати ножицями;

Вчити наносити клей на основу рівномірно, тонким шаром.

Розвиваючі завдання:

Продовжувати розвивати образне мислення, увагу;

Розвивати дрібну моторику рук, посидючість.

виховні завдання:

Виховувати самостійність, вміння планувати свою діяльність, акуратність у виконанні роботи;

Робити щеплення доброзичливе ставлення до навколишнього.

інтеграція освітніх областей:

«Пізнання» - закріплення знань про диких тварин, розширення кругозору.

«Читання художньої літератури» - загадки про диких тварин;

М. Пришвін «Біляк»; Н. Сладков «Загадковий звір» , «Лісові казки».

«Здоров'я» - перевірка розсаджування за столами, виховання культурно-гігієнічних навичок.

"Фізична культура" - розминка; динамічна пауза: «Ходить по лісі ведмідь ...»

«Комунікація» - вільне спілкування дорослого і дітей.

«Безпека» - закріплювати правила безпечного поводження з ножицями.

«Труд» - приводити в порядок робоче місце.

«Музика» - прослуховування аудіозаписи: "Звуки природи".

Види дитячої діяльності:

комунікативна

продуктивна

Сприйняття художньої літератури

рухова

попередня робота:

розгляд альбому « Дикі тварини» , Бесіди, читання художньої літератури: М. Пришвін «Біляк»; Н. Сладков «Загадковий звір» , «Лісові казки».

хід заняття

На початку заняття вихователь проводь рухливу гру «Зайка сіренький скакав ...»

Зайчик сіренький скакав,

(Стрибки на двох ногах з просуванням вперед по колу)

Зайка корм собі шукав,

(Виглядаємо з під долоні в різні боки)

Раптом у зайця на маківці піднялися як стрілки вушка,

(Піднімаємо долоні за головою)

Зайка плутає сліди,

(Стрибки на двох ногах вліво і вправо)

Тікає від біди!

(Біг на місці)

Вихователь звертається до дітям: «Хлопці, скажіть, кого ж боїться заєць!»

діти відповідають: «Вовка, лисицю, ведмедя».

Вихователь каже дітям про те, що ми потрапили в царство диких звірів, І пропонує відгадати загадки про диких тварин:

Подивися она какая -

Вся горить, як золота!

Ходить в шубці дорогою,

Хвіст пухнастий і великий!

(Лисиця)

На вівчарку він схожий,

Що не зуб - то гострий ніж!

Він біжить, вишкіривши пащу,

На вівцю готовий напасти.

(Вовк)

Чи не баранчик і не кіт,

Носить шубу круглий рік.

Шуба сіра - для літа,

Для зими - іншого кольору.

(Заєць)

Влітку бродить без дороги

Між сосен і беріз,

А взимку він спить у барлозі,

Від морозу ховаючи ніс.

(Ведмідь)

вихователь: «Молодці, хлопці, все загадки ви відгадали правильно!»

А зараз ми з вами розглянемо ілюстрації із зображенням диких тварин. Діти розглядають зображення, вихователь пропонує дітям назвати улюблена тварина, розповісти про його спосіб життя, звички. після розповіді дітей, Запропонувати їм вибрати вподобану тварину і підібрати до нього відповідний колір ниток.

Физкультминутка

Ходить по лісі ведмідь,

(Ходьба ведмедя)

Хоче сісти і посидіти.

Де ж таке місце є,

(Розводить руками перед собою)

Щоб міг ведмідь присісти?

Те високий пеньок,

(Права рука перед грудьми)

Те стирчить сучок,

(Ліва рука на поясі, права стисла в кулак,

Вказівний палець - стирчить)

Те мокрий мох,

(Розвести руки перед собою)

Те мох пересох,

(Потерти долоні)

Те низький пень,

(Присісти)

Те густа тінь,

(Руки підняти)

Те вузький рів,

(Потягнутися вперед обома руками)

Те гніздо мурах,

(Показати півколо перед собою)

Те кричить сорока,

(Помах руками, стрибки)

Те колючки збоку,

(Відскочити в сторону)

Те чагарники,

(Півколо перед собою)

Те річка,

(Вліво, вправо руками)

Ні гарного містечка.

(Взятися за голову)

Це казка про ведмедя,

Про ведмедя - вередун!

Діти сідають за столи (Вихователь стежить за поставою дітей) .

(Фоном на практичній частині звучить аудіозапис "Звуки природи")

Вихователь пояснює дітям послідовність роботи: Обвести шаблон тваринного на картон і вирізати силует тварини. Нитки дрібно нарізати. Для того щоб прискорити процес, накрутити нитки на намотування, зняти і дрібно нарізати. Чим дрібніше будуть нарізані нитки, тим акуратніше буде виглядати робота. На основу з картону рівномірно нанести клей і приклеїти нитки. Очки виконати і намистин. звірятка готові.

Після завершення роботи, готові звірятка кріпляться на підготовлений ватман із зображенням лісу. Діти наводять лад на своїх робочих місцях.

Підсумок заняття. Вихователь пропонує дітям згадати, чим вони сьогодні займалися на занятті. Потім вихователь оцінює роботу кожної дитини.

Діти старшого дошкільного віку - це маленькі першовідкривачі, що досліджують і пізнають навколишній світ за допомогою емоційного сприйняття і особистого чуттєвого досвіду. Важливо, щоб батьки і педагоги активно розвивали природну допитливість і творчу ініціативність дитини, займаючись разом з ним образотворчої діяльністю. Аплікація введе малюка в світ кольору і форми, познайомить з геометричними фігурами, дасть первинні навички просторового моделювання, розвине уявлення про пропорції і правилах композиції. Далі детально розглянемо, як правильно підготувати заняття по роботі з аплікацією диких і домашніх тварин в підготовчій групі.

Технічні особливості, цілі та завдання занять з аплікації

Аплікація - це створення сюжетних або предметних композицій з прикріплених до основи (картон, дерево, тканину) фігурних елементів або візерунків, вирізаних з паперу, сухого листя, тканини, шкіри. Різнобарвна композиція може кріпитися шляхом приклеювання або пришивання. Такий вид творчого моделювання робить благотворний вплив на розвиток дрібної моторики, образного та просторового мислення, сенсорного сприйняття та інтелектуальних здібностей дитини до синтезу та аналізу.

Види аплікацій та технічні прийоми роботи

Старші дошкільнята завдяки копіткій роботі педагогів вдосконалюють свої технічні навички роботи з ножицями, що дозволяє сміливіше і впевненіше творити й експериментувати, створювати цікаві художні образи і сюжетні композиції в жанрі аплікації. Для вихованців підготовчої групи немає тематичних або технічних обмежень у проведенні занять з аплікації. Це можуть бути літературні або казкові сюжети, персонажі світу флори і фауни, святкові листівки, пейзажі, тематичні композиції в рамках освітніх проектів і т. Д.

Види аплікацій по темі «Домашні і дикі тварини»:

  • Предметна - моноізображеніе будь-якого способу тварини, наприклад, зайчика, їжачка, ведмедика і т. Д.
  • Сюжетна композиція - образотворча форма оповіді про якісь події за участю декількох персонажів (сільський двір, зоопарк, лісові тварини і т. Д.). Виконується аплікація на основі вільного задуму дітей, в процесі роботи можна використовувати колективний метод підгрупи в складі чотирьох-п'яти дітей, коли кожна дитина вирізає свої елементи, потім все компонується в єдиний сюжет. Важливо навчити дітей дотримуватися правильну послідовність прикріплення деталей, спочатку фігури другого плану (дерево, хмари, зірки, квіти), а потім першого (силуети тварин).

Фотогалерея: приклади колективних сюжетних аплікацій

«Тварини нашого лісу» в насипний техніці з елементами малювання «Мешканці Північного полюса» в силуетних техніці «Танцюючі конячки» - новорічна композиція «Сільський пейзаж» «Білі ведмеді і північне сяйво» в силуетних техніці з використанням серветок «Тварини жарких країн» (кожен дитина розмальовує олівцями і в силуетних техніці вирізає окрему фігурку) «Осінні турботи» «Тварини нашої планети» - ілюстрація освітнього проекту «Африка» «Тварини жарких країн»

Дитячі роботи в художньому жанрі аплікації в підготовчій групі дитячого садка грунтуються на техніці конструювання на площині, при цьому використовуються округлі, косокутні, прямокутні способи переміщення чи нетрадиційні способи творчого виконання. Конструювання оригінальних композицій з незвичайних матеріалів розширює межі творчої фантазії, пробуджує смак до художньої імпровізації, розвиває і тренує ручні вміння, виявляє почуття форми, кольору. Всі описані надалі навички під силу освоїти дітям 6-7 років при активній цілеспрямованій роботі з ними вихователів або батьків. Крім того, в методичних посібниках з образотворчого мистецтва для дітей 6-7 років (Комарова Т.С. Образотворча діяльність в дитячому садку: Підготовча до школи група) вказується на необхідність активного використання раніше освоєних технічних прийомів обривання, а також прямокутного вирізання геометричних фігур.

Навички, які необхідно вдосконалити і освоїти вихованцям підготовчої групи:

  • вирізати округлі силуети;
  • вирізати безліч однакових елементів з паперу, складеної гармошкою;
  • розвинути і закріпити прийом симетричного або парного вирізання по трафарету і без нього (знайомляться з цим навиком в старшій групі);
  • освоїти навички прямокутного і косого вирізання;
  • самостійно виконувати задум, визначати сюжетну композицію, вибирати колір і форму, придумувати декоративні доповнення, дотримуватися пропорційне співвідношення деталей при розміщенні їх на площині;
  • розвивати почуття кольору, привчати до акуратності, виховувати художній смак.

Способи виготовлення аплікацій, які можна застосовувати в підготовчій групі по темі «Домашні і дикі тварини»:

  • Обривності техніка - прийом відмінно підходить для передачі ілюзії обсягу, декоративної фактури образу, додає йому візуальної ефектності і яскравості (пухнаста шерстка, хмари на небі, трава, крони дерев, крижини й айсберги).
  • Квіллінг - в буквальному перекладі з англійської означає перо птиці. Площинна або об'ємна композиція складається або доповнюється декоративними спіралевіднимі скрученими з кольорового паперу деталями, які чудово передають фактуру хутряної шубки звірка. Однією з різновидів квілінгу є техніка торцювання, яка дозволяє добитися ефекту «пухнастості» деталей з паперу досить нехитрим і простим у виконанні способом, коли за допомогою палички паперовим квадратикам надається форма воронки.
  • Геометричне виконання аплікації - основними деталями є фігурки геометричної форми (коло, прямокутник, квадрат, овал, циліндр, трикутник) різного розміру, вирізані дітьми, з яких викладаються фігурки тварин.
  • Симетрична аплікація - заготовку, підготовлену вихователем, з зображенням силуету деталі або предмета, способу (квіточка, листочок, хмарка, контур тваринного без дрібної деталізації) дитина складає навпіл, потім, притримуючи згин складеного листа, вирізає по контуру.
  • Багатошарова техніка - при створенні образу деталі меншого розміру накладаються на деталі більшої величини (оформлення мордочки ведмедика).
  • Стрічкова аплікація - такий спосіб дуже практичний і зручний для швидкого отримання безлічі однакових деталей для колективної композиції (листочки, очі, квіточки, ягідки, силуети тварин). Довгастий аркуш паперу складається гармошкою і вирізається необхідний контур.
  • Силуетна техніка виконання - доступна дітям, які впевнено оперують ножицями і досягли високого рівня ручних умінь. Вихователь або дитина (це може бути нескладний малюнок кішечки або білочки) завдає контур образу на аркуш паперу або окреслює готовий трафарет, потім вирізає.
  • Нетрадиційна - використовує незвичайні матеріали, наприклад, пластилін, вату, крупи, макаронні вироби, поролон, тканина, яєчну шкаралупу, нитки і т. Д. Конструювання оригінальних композицій з незвичайних матеріалів розширює межі творчої фантазії, пробуджує смак до художньої імпровізації, розвиває і тренує ручні вміння, виявляє почуття форми, кольору.
  • Аплікації з серветок - діти із задоволенням застосовують як яскраве і різнобарвне декоративна прикраса або самостійний матеріал для створення аплікацій. У роботі з ним можна обходитися без ножиць, обриваючи і скотився грудочки, з яких конструюється композиція. Такий прийом прекрасно розвиває дрібну моторику.
  • Аплікація з тканини - особливістю роботи з тканиною є складність вирізання, оскільки з тканини вирізати елементи аплікації набагато важче, ніж з паперу. Крім того, матерія може обсипатися по краю, що викличе додаткові проблеми. Тому такий різновид аплікації можна опрацьовувати з дітьми, у яких розвинені навички вільного володіння ножицями
  • Ладошковая - основою такої аплікації є силует обведений олівцем долоньки дитини. Невеликі зусилля і додаткові декоративні елементи, що прикрашають аплікацію, перетворять подібну просту заготовку, наприклад, до дивного осінній ліс. Творчий підхід і спільна фантазія вихователя і дітей допоможуть скомпонувати різнокольорові відбитки долоньок всіх дітей в крони дерев або голки їжачка, тоді така аплікація стане незвичайною композицією.
  • Включення в композицію сухих рослин або листя (флористика) - такий вид роботи вимагає попереднього етапу підготовки, коли під час прогулянки разом з дітьми вихователь збирає необхідний природний матеріал. Під час занять з аплікації зі старшими дошкільниками можна комбінувати сухе листя різних дерев (клен, осика, береза, горобина і т. Д.). Аплікації в жанрі флористики виглядають оригінально, а з дитячих робіт можна скласти картинну галерею, яка стане гідною прикрасою інтер'єру дитячого садка.

Фотогалерея: приклади робіт в жанрі флористики

«Їжачок» «Їжачок в лісі» «Зайчик» «Лисички» «Білочка» «Кошеня» «Вовк» «Лисиця»

Схема і приблизний конспект заняття по аплікації в підготовчій до школи групі

Зразкові загальноосвітні програми для дошкільних освітніх організацій орієнтують на півгодинну тривалість безперервного заняття в підготовчій групі з перервами на фізкультхвилинки (пальчикова, дихальна, рухова гімнастики) по 5-10 хвилин. Заняття з аплікації рекомендується проводити один раз в два тижні.

Схема проведення заняття:


Орієнтовні питання для бесіди на тему «Лісові тварини»:

  • Хто такі дикі тварини?
  • Чому їх так називають?
  • Як їх можна назвати по-іншому?
  • Чому їх можна назвати по-іншому - звірі?
  • Яка середовище їхнього життя (де вони живуть)?
  • Які дикі тварини живуть у нас?
  • Чим дикі тварини відрізняються від домашніх тварин?
  • Які характерні, відмінні риси диких тварин (лисиці, зайця, вовка, ведмедя, білки) за будовою тіла, кольором вовни, розміром один від одного?
  • Чим вони харчуються?
  • Кого з них ми можемо назвати хижаками?
  • За якими ознаками можна визначити, що це хижак?
  • Як влаштовані їх житла?
  • Навіщо їм потрібні такі помешкання?
  • Що взимку в лісі може робити лисиця (заєць, ведмідь, вовк, білка)?
  • Як вони пристосовуються до життя в зимовий період?
  • Навіщо їм потрібні ікла, гострі кігті, тепла шерсть, швидкі лапи?
  • Як ми можемо дізнатися, дивлячись на сніг, що тут пробігали дикі тварини?
  • Як схематично можна зобразити ознаки диких тварин (всіх разом і кожного окремо) окремо?
  • У яких віршах, казках, іграх згадуються дикі тварини?

У сценарії заняття педагог вказує цілі і завдання. В процесі планування, організації та проведення занять аплікацією зі старшими дошкільнятами зазвичай орієнтуються на рішення таких задач:

  • Навчання конструювання зі шматочків вати, тканини, листя на картонній основі, подальше вдосконалення умінь працювати з ножицями (акцент на розвиток техніки силуетного вирізання), клеєм і кольоровим папером.
  • Розвиток самостійності і творчої ініціативності при визначенні сюжету або жанру (предметна картина, пейзаж) аплікації.
  • Розвиток вміння чути і розуміти музичне або поетичне супровід, яке звучить під час виконання творчого завдання. Таке цікаве об'єднання різних емоційно-художніх інструментів впливу націлене на досягнення всебічного естетичного розвитку дітей, формування художнього смаку і почуття прекрасного.
  • Розширення кругозору вихованців, виховання моральних якостей завдяки включенню в сценарій заняття додаткової розвиваючої бесіди.

Конспект творчого заняття по колективної аплікації на тему "Овечки на прогулянці».

мета:удосконалювання технічних навичок силуетного вирізання, розміщення і закріплення окремих елементів композиції на тлі, освоєння прийомів створення нетрадиційної аплікації з використанням ватних кульок і сухого листя.

Завдання.

Розвиваючі:

  • Ознайомити з відмінними ознаками зовнішнього вигляду, способу життя і харчування овець.
  • За допомогою захоплюючої розповіді, оригінального музичного супроводу, демонстрації цікавих ілюстрацій по темі пробудити уяву, стимулювати творчу ініціативу дітей і запропонувати їм втілити образи сільського пейзажу в формі аплікації, використовуючи нетрадиційні матеріали (вата і сухе листя).

освітні:

  • Продовжувати знайомство вихованців з мистецтвом виготовлення колективної аплікацією.
  • Удосконалювати навички силуетного способу вирізання фігурки тварини за готовим шаблоном.
  • Розвивати навички узгодженої роботи в команді, такі якості, як посидючість, уважність, вміння впевнено оперувати ножицями і контролювати дії рук.
  • Дозволити кожній дитині проявити творчу фантазію у виборі елементів прикрас, сприяти розвитку художніх здібностей, нестандартного мислення, самостійності з опорою на вільний вибір.

виховні:

  • Створити комфортну емоційну атмосферу, виховувати доброзичливість і бажання допомогти товаришам.
  • Формувати трепетне і дбайливе ставлення до природи, вчити помічати, цінувати красу і неповторність навколишнього світу.

Матеріал: ватман, контурні шаблони баранчик і овечок, простий олівець, фарби, ватяні кульки, темні серветки, сухе листя, ножиці, клей, пензлики.

Сценарій заняття.

Підготовка: намалювати під час заняття з малювання фарбами на ватмані небо і траву (пасовище).

1. Організаційний етап: читання віршів і загадок, перегляд ілюстрацій.

Хлопці, як звуть маму, тата і дітей в сім'ї овець? (Баран, овечка, ягнята).

Де вони живуть? Чим і як харчуються?

Пальчикова гімнастика.

2. Практична частина. Вихователь пояснює дітям, що на занятті їм потрібно буде створити у вигляді аплікації ціле пасовище для випасу овець.

У вас на столах лежать шаблони баранчиків (для хлопчиків) і овечок (для дівчаток). Вам потрібно розмалювати носики і ніжки тварин кольоровими олівцями, потім вирізати їх по контуру, оформити фігурки ватяними кульками і приклеїти на ватман, на якому попередньо фарбами зобразити поле, а за допомогою сухого листя і трави кущики і дерева. Кожен працює над окремим силуетом.

3. Самостійна робота дітей.

Інструкція:

  1. Діти розмальовують баранчиків і овечок.
  2. Вирізати силуети тварин.
  3. Скачайте кульки з вати і приклеїти на силуети баранчиків і овечок.
  4. Приклеїти на фон-пасовище готові фігурки тварин.
  5. Подрібнити сухе листя.
  6. З темних серветок скачати джгутики, які стануть стовбурами дерев.
  7. Приклеїти скорочення джгутики і шматочки сухого листя (крона дерев), додати хмари з вати і траву.

4. Підведення підсумків.

Давайте підрахуємо, скільки баранів і овечок ви приклеїли. Який гарний сільський пейзаж у вас вийшов. Ви великі молодці!

Схеми і опис порядку виконання аплікацій диких і домашніх тварин в підготовчій групі

Серія аплікація на тему «Як зимують тварини». Кожен звір розповідає, як він готується до зими: змінює забарвлення шубки, робить заготовки (гриби, горіхи, шишки), готує житло (дупло, барліг, нора з сухого листя) і т. Д. Практичне заняття можна випередити не тільки бесідою, але і переглядом картинок, слайд шоу, фрагмента розвиваючого фільму або мультфільму, читанням віршів, загадок, художньої літератури.

Аплікації на тему «Лісові тварини»

«Зайчик в білій шубці» - аплікація з природного матеріалу

Матеріал: рисові зерна, квасоля, насіння, сухе листя і квіти, інструменти та обладнання.

Інструкція:

  1. Роздрукувати шаблон зображення зайця.
  2. Змастити клеєм силует зайчика і заповнити його рисом, акуратно змахнути залишки зерен.
  3. Вухо, очі, кігтики оформити за допомогою насіння, носик зробити з червоної квасолі, фон декорувати сухими листям і квітами.

«Білочка з горішками» - об'ємна аплікація у вигляді листівки (автор Гулевіцкая Іллона Вікторівна)

Ця робота призначена для творчого етапу комплексних занять по темі «Казки А.С. Пушкіна ».

Матеріали: полуватман для основи, кольоровий папір та картон, шаблони білочки і кленового листочка, фарби, фломастери, стрази, обладнання та інструменти.

Інструкція:

  1. Обвести простим олівцем шаблон білочки на аркуші коричневого картону і вирізати силует.
  2. За шаблоном вирізати силует хвостика з коричневої папери, зробити надрізи по контуру, кінці закрутити за допомогою ножиць.
  3. Приклеїти кружечки для ока, нижню частину хвостика до фігурки білочки.
  4. На полуватмане намалювати за шаблоном обриси великого кленового листа (25х25 см) і кола, діаметр якого дорівнює середньому блюдця, вирізати силуети.
  5. Розмалювати кленовий листочок в осінніх колористичних відтінках, приклеїти коло, який потім обвести коричневим фломастером.
  6. З паперу золотистого кольору вирізати овали для горішків, використовуючи стрічкову техніку.
  7. У коло помістити білочку разом з горішками.
  8. На завершення прикріпити кілька страз.

«Лісові звірі святкують Новий рік» - силуетно-симетрична аплікація

Вихователь пропонує дітям скласти навпіл прямокутник кольорового паперу, попередньо обговоривши, який колір буде найбільш підходящим для ведмедика, лисиці, вовка, зайчика, їжачка потім обвести половинку контуру шаблона і врізати в силуетних техніці.

«Мишкін сон» - інтер'єрна аплікація на пластиковій тарілці з елементами малювання (автор Кузьміна Міла Володимирівна)

Матеріали: пластикова тарілка чорного кольору, коричневий картон, шаблони зображення ведмедика, дерева, сови, ватяні диски, акрилова фарба, кольоровий гель з блискітками, інструменти та обладнання.

Техніка: силуетне вирізання.

Інструкція:

  1. Вирізати силует дерева і приклеїти до тарілки.
  2. Обвести шаблон голови і лапок ведмедики на коричневому картоні і вирізати.
  3. Намалювати закриті очі сплячого ведмедика, вирізати овал для мордочки і приклеїти.
  4. Приклеїти лапки до мордочці.
  5. Вирізати з білого паперу силует барлогу, приклеїти голову ведмедика.
  6. Прикріпити ведмедика в барлозі під дерево.
  7. Обвести шаблон сови і вирізати.
  8. Намалювати очі, дзьобик сові, прикрасити її силует сріблястим гелем.
  9. Розділити ватяні диски на шматочки (сніг) і приклеїти до композиції. Золотистим гелем намалювати місяць і зірки. Зеленим гелем домалювати ялинку.

«Зустрічі в зимовому лісі» - колективна робота зі створення декорацій для драматизації казки

  1. Намалювати зимовий ліс (фон) на ватмані.
  2. Діти вибирають силуети тварин, дають їм словесний опис, описують їх спосіб життя, звички.
  3. Хлопці обводять силуети тварин на кольоровому папері, потім вирізують їх.
  4. Утворені фігурки тварин приклеюють до фону, декорації готові.

«Їжачок Кузя» - аплікація з непридатного матеріалу (автор Морозова Юлія Володимирівна)

Матеріал: шаблон їжачка, кольоровий папір, кольоровий картон для основи, стружка від олівця, вовняна нитка червоного і чорного кольорів, паєтки, чорний фломастер, простий олівець, обладнання та інструменти.

Техніка: силуетне вирізання.

Інструкція:

  1. Обвести простим олівцем контури шаблон на папері коричневого кольору і вирізати силует їжачка, потім приклеїти на основу.
  2. Нанести клей на силует їжачка і приклеїти стружки (колючки). Вирізати з білої і чорної паперу силуети очей і зіниць і приклеїти.
  3. Чорним фломастером промальовувати внутрішні контури силуету, з дрібно нарізаною чорної нитки оформити носик.
  4. Аналогічно нарізати червону нитку для яблука. Густо промазати клеєм силует яблука і приклеїти нарізану червону нитку.
  5. Листочок оформити за допомогою паєток або дрібно нарізаною зеленою нитки.

Аплікації на тему «Домашні тварини»

«Кішечка» - аплікація з ниток

Матеріали: папір з роздрукованим шаблоном або обведені олівцем силуетом кішки, нитки, обладнання та інструменти.


«Мій улюблений щеня» - аплікація з кольорового паперу і серветок

Матеріал: кольоровий папір, серветки, інструменти, обладнання.

  1. Вирізати траву по намальованому шаблоном.
  2. У симетричній техніці вирізати силуети квітів, в стрічкової техніці підготувати серединки.
  3. Склеїти силуети квітів, приклеїти серединку.
  4. На синій картон приклеїти траву і квіти.
  5. Обвести простим олівцем шаблон собачки і вирізати по контуру.
  6. Розрізати білі і помаранчеві серветки на смужки, потім на квадратики, які скачати в кульки. Нанести на силует собачки клей і акуратно приклеїти кульки з серветок (грудку, мордочку, кінчики лап і хвостика білими, решта простору помаранчевими).
  7. Приклеїти собачку до основи, мордочку домалювати фарбами, оченята вирізати з кольорового паперу приклеїти.

«Пудель» - аплікація з ватних кульок

Матеріал: картон для основи, шаблон пуделя, вата, обладнання та інструменти.

Інструкція:

  1. Вирізати силует собачки і вухо.
  2. З невеликих шматочків вати скачати горошинки.
  3. Поступово змастити клеєм силует голови і грудей і приклеїти ватяні кульки.
  4. Аналогічно оформити частину спинки, кінчик хвостика і лапки.
  5. Окремо заповнити кульками вухо. Приклеїти вухо, потім весь силует на картон, аплікація готова.

«Далматинці» з паперових тарілок за мотивами повісті Д. Сміт «101 далматинець»

  1. Вирізати за шаблоном голову, лапки і хвостик.
  2. Вирізати чорні цятки і вухо, потім приклеїти.
  3. До зворотному боці тарілки приклеїти лапки і хвостик, а до лицьової - мордочку, ось такі симпатяги вийшли.

«Баранці» в ладошковой техніці

Діти обводять силуети своїх долоньок, малюють квіточки, вирізають, приклеюють до зеленого картону, змащують фігурки тварин клеєм і приклеюють на поверхню силуетів вату.

«Корівка» аплікація в силуетних і обривності техніках

Матеріали: роздруковані шаблони голови і тулуба корови, кольоровий папір, фарби, обладнання та інструменти.

Діти вирізають силуети шаблонів, обривають шматочки зеленої папери для трави і самостійно складають фігурки корівок, при цьому у кожного виходить індивідуальний образ Корівки. Хмари і цятки домальовують фарбами.

Фотогалерея: накладна аплікація «Корівка»

«Корівка» 1 «Корівка» 2 «Корівка» 3 «Корівка» 4 «Корівка» 5

«Кінь» в нетрадиційній техніці з яєчної шкаралупи

Матеріали: роздрукований шаблон коні, чиста і суха яєчна шкаралупа, гуаш, папір. Обладнання та інструменти.

Інструкція:

  1. Нанести густий шар клею на силует коня, приклеїти шкаралупу, притискаючи до зображення.
  2. Прикрасити гуашшю аплікацію як звичайний малюнок.
  3. Покрити картину лаком.

«Конячка» в техніці квіллінг методом торцювання

Матеріали: малюнок коня за шаблоном, різнокольорові серветки, обладнання та інструменти.

Інструкція:

  1. Намалювати коня на білому аркуші паперу, обвівши простим олівцем готовий шаблон.
  2. Нарізати серветки квадратиками, приклеїти до силуету методом торцювання, поступово змащуючи клеєм папір.
  3. Заповнити все зображення, чергуючи кольору.

Аплікації на тему «Тварини південних і північних континентів планети»

«Слон» - аплікація з серветок

Слони - найбільші тварини, символи мудрості і щастя.

Матеріали: шаблон слона, білий папір і зелена серветка, кольоровий папір, обладнання та інструменти.

Інструкція: обвести силует слона і вирізати, зім'яти, потім розрівняти і приклеїти до основи, з серветок зробити траву і листя пальми.

«Крокодил» - аплікація з зеленої сочевиці

Інструкція: обвести простим олівцем шаблон крокодила, промазати клеєм і акуратно приклеїти зерна сочевиці, пісок оформити зернами рису.

«Верблюд серед барханів» - Силуетна аплікація з елементами малювання нитками

Матеріали: кілька ниток довжиною 30 см, фарби, шаблони верблюда і пальми, білий та кольоровий папір, обладнання та інструменти.

Інструкція:

  1. Просочити нитки фарбою, покласти на аркуш паперу, накрити зверху ще одним, потім висмикнути нитки, притримуючи листи долонею.
  2. Аналогічно повторити з використанням іншого кольору. Вийде ось такий фон.
  3. Вирізати силует верблюда і пальми за готовим шаблоном.
  4. Приклеїти на основу.

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

«Дитячий сад №202 Місто Чудес» міста Чебоксари Чуваської Республіки

конспект

Організована освітня діяльність

Освітньої галузі «Художньо-естетичний розвиток»

у старшій групі

Ліплення тварин за задумом «Хто в лісі живе?»

підготувала вихователь

Ахмеева Наталія Анатоліївна

м Чебоксари

2018 рік

Тема: Хто в лісі живе?

програмне зміст

мета: продовжувати знайомити дітей з прийомами ліплення тварин в русі.

завдання:

освітні:

  • вчити дітей планувати свою роботу: планувати образ, ділити матеріал на потрібну кількість частин різної величини, передавати форму і пропорційне співвідношення частин;
  • закріплювати вміння дітей відгадувати загадки;
  • викликати інтерес до життя диких тварин.

Розвиваючі:

  • розвивати творчу уяву, емоційну чуйність;
  • розвивати дрібну моторику рук.

мовні:

  • активізувати словник на тему «Дикі тварини нашого лісу»: зайченя, пухнастий, куций (хвіст), обережний, шахрайка і т.д.

виховні:

  • виховувати посидючість, інтерес до заняття ліпленням.

Технічні:

  • вчити дітей ліпити тварин в русі конструктивним способом, використовуючи наявні вміння та навички роботи з тестом - скочування, розплющення, розподіл цілого на частини за допомогою стеки, вчити об'єднувати виліплені частини в одне ціле, щільно з'єднувати їх шляхом примазуванням однієї частини до іншої і згладжувати кордону з'єднання частин;
  • формувати у дітей уміння передавати в ліпленні деталі, показати прийоми оформлення виліпленої фігури додатковими елементами.

Матеріал й устаткування:

  1. Солоне тісто (різнокольорове),
  2. Дошка для ліплення,
  3. стека,
  4. Силуети диких тварин,
  5. Намисто,
  6. Композиція лісу з пластмасових дерев.

Попередня робота:

  1. Читання російських народних казок;
  2. Розгляд ілюстрацій;
  3. Читання оповідань про життя тварин наших лісів;
  4. Бесіди про особливості покриття їх тіла (шерсть, колючки);
  5. Розкочування з тіста стовпчиків.

Методичні прийоми:

  1. Подорож до лісу на автобусі
  2. Загадки про тварин
  3. Физкультминутка. пальчикова гімнастика
  4. Практична частина: пояснення прийомів ліплення тварин
  5. Самостійна діяльність дітей: ліплення тваринного за задумом

Хід НСД:

  1. Запрошення до подорожі

вихователь: Увага! Увага! Бажають здійснити захоплюючу подорож у світ тварин, просимо вас зайняти свої місця! Автобус відправляється! Куди? Здогадайтеся. Відгадайте загадку і дізнаєтеся, куди нас сьогодні помчить веселий автобус.

  • Місто цей не простий, він дрімучий і густий (Ліс)

вихователь: Так, ми сьогодні поїдемо з вами в ліс. А кого ми там можемо зустріти? А ось послухайте, кого зустрів там поет Микола Рубцов.

Заєць в ліс втік з лугу.

Я з лісу йшов додому, -

Бідний заєць з переляку

Так і сіл переді мною,

Так і обмір, безглуздий,

Але, звичайно, в ту ж мить

Поскакав в лісок сосновий,

Чуючи мій веселий крик.

І ще, напевно, довго

З вічної тремтінням в тиші

Думав десь під ялинкою

Про себе і про мене.

Думав, гірко зітхаючи,

Що друзів-то у нього

Після дідуся Мазая

Не залишилося нікого.

  • Кого зустрів поет в лісі?
  • Що сталося з зайцем, коли він побачив поета?
  • Який заєць у вірші Миколи Рубцова?

вихователь: Хлопці, поки ми з вами розмовляли, наш автобус під'їхав до лісу. Пропоную підійти до столу.(На столі стоїть ліс).Як ви думаєте, кого ми тут зустрінемо? Відгадайте загадку.

  • За лісі скаче - вушка ховає, встане стовпом - вушка сторчма »(Заєць)

Вихователь демонструє заздалегідь виліпленого зайця.

  • Чому у зайця шерстка біла?
  • Навіщо він змінив колір своєї шубки?

вихователь: Зліпити зайця можна по-різному: це може бути маленький, зворушливий зайченя, який заблукав, або легковажний заєць Хваста, заєць, ображений підступної лисицею. У всіх казках зайця ображають, тому ми будемо ліпити зайця, який швидко вміє бігати. Спина у біжить зайця вигнута дугою, лапки широко розставлені, голова повернута вперед, вуха злегка притиснуті до голови, а хвостик до тулуба.

  1. Физкультминутка.

Зайчику холодно сидіти,

Зайчику голодно сидіти,

Потрібно лапочки погріти.

Лапки вгору, лапки вниз,

На носочки підтягнися.

Лапки ставимо на бочок,

На носочках скок-скок-скок!

А потім навприсядки,

Щоб не мерзли лапки.

  • Подивіться-но, яка -

Вся горить, як золота.

Ходить в шубці дорогою,

Хвіст пухнастий і великий. (Лисиця)

вихователь: Для того щоб зліпити тулуб розгортає товстий циліндр, злегка його розплющуємо, і надсекают з двох сторін. Потім вигинаємо дугою. Тулуб готове. ПРИМАЗУЄТЬСЯ хвіст і мордочку. Виходить ось така лисиця. Ця саморобка дуже пластична. Змінюючи положення ніжок, ми можемо змусити лисицю ходити або сидіти. Можна прикрасити лисицю додатковими дрібними деталями.

  • Під місяцем, взимку холодної,

Нишпорить сірий звір голодний,

З кущів зубами - клац!

Бережіться - це ... (вовк)

вихователь: Голова, хвіст і тулуб робиться точно так же. Вовка можна не тільки поставити на ніжки, але і посадити його. Або, змінивши положення рук, змусити його «бігати». Зліпити вовка з тіста таким способом теж просто. Взявши за основу такі способи ліплення, можна зліпити не тільки вовка, але і багатьох інших тварин.

  • Ходить дідусь волохатий -

Толстопятов, клишоногий -

Любить він малину з медом

І в барлозі спить півроку. (Ведмідь)

  • Чорноока - цокотушка.

Носить пензлика на вушках,

Вогником по гілках скаче

І в дупло горішки ховає. (Білочка)

вихователь: А ось тіло білочки зроблено з фігури, що складається з половини окружності і половини овалу, називається ця фігура овоід. Голова зроблена у вигляді невеликої кульки, злегка загостреного з одного кінця. Прикрасьте груди білої коржем, зробіть дві щоки, додайте чорний носик. Щоб отримати лапки, скачайте дві невеликі ковбаски оранжевого кольору. Лопаткою позначте пальчики, на маківці - вушка з маленьких помаранчевих трикутників з коричневими пензликами на кінцях. Обов'язково почастуєте білочку білим грибочком.

вихователь: Ось ми з вами і побували в лісі, дізналися багато цікавого. Давайте в пам'ять про наше незабутню подорож зобразимо тварин, яких ми зустріли.

  1. Практична частина

Діти сідають за столи.

вихователь: Давайте подумаємо, на скільки частин треба розділити шматок тіста, щоб зліпити біжить зайця.

  • Подивіться, чи всі частини однакового розміру? (Ні)

Етапи виконання роботи.

1. Тулуб

  • Шматок, з якого будемо ліпити тулуб і лапки найбільший.

Стекой відзначаємо половину шматка, а потім одну половину поділимо ще раз навпіл і відріжемо стеком.

2. Голова

  • Цей відрізаний шматочок ділимо на дві рівні частини: з однієї частини робимо голову: розгортає тісто круговими рухами в форму кулі і треба трохи сплюснути з одного боку.

3. Вуха і хвіст

  • А з іншої частини ліпимо вуха - довгі, на кінчиках загострені. Вуха робляться способом розкочування «ковбаски», а хвіст - куций, короткий і круглий. Для хвостика береться найменший шматочок тесту і розкочується маленький кульку. Потім ці деталі приєднують до голови і тулуба.
  • Це я - зайчик-плутішка! Ви не знаєте, куди поділася моя пухнаста шубка? Я зовсім змерз!

вихователь: Що ж нам робити хлопці? Як зайчику допомогти? (Відповіді дітей)

Вихователь бере стеку і продряпує короткі штрихи на його спині, ніби малює шерсть. Діти малюють шерсть на своїх зайчиків.

вихователь: Зараз ми всі разом перевіримо, чи добре нам вдалося підготувати матеріал для ліплення:

  • Покажіть, з чого будемо ліпити тулуб і лапки?
  • Знайдіть матеріал для голови.
  • Що вийде з залишився шматочка? (Хвіст і вуха). Цей шматочок ви поділіть на частини самі, і самі придумаєте, як краще зліпити хвіст і довгі вуха.
  • З чого почнемо ліпити зайця? (З тулуба і рук). Шматок тіста розкочуємо круговими рухами долонь, щоб вийшов кулю, потім прямими рухами розгортає тісто в формі овалу, циліндра.

Вихователь робить стовпчик, і йому надається певне положення.

вихователь: Опущені вниз кінці стовпчика розрізаються стеком, розсуваються і розгладжуються, далі прикріплюються інші частини.

  1. Самостійна діяльність дітей

Спостерігаючи за роботою дітей, педагог допомагає їм досягти виразної передачі образу тварини.

  1. Пальчикова гімнастика.

Почергове з'єднання всіх пальців з великим, починаючи з вказівного і закінчуючи мізинцем. У зворотному напрямку від мізинця до вказівного. Спочатку дитина з'єднує пальчики однієї руки, потім - інший (на ударні склади).

  • Їжак, ведмідь, борсук, єнот

Сплять зимою щороку (зміна рук).

  • Вовка, зайця, рись, лисицю

Ти взимку знайдеш у лісі.

вихователь: Нам треба повертатися назад в дитячий сад.

  1. Заключна частина

вихователь: Молодці! Тепер наші тварини замерзнуть, у них теплі шубки, гарні очі і вони вміють швидко бігати. І ми помістимо їх в ліс.

  • Де ми з вами були і що робили?

Список використаної літератури

  1. Веселий пластилін. Вчимося ліпити / художник О.С. Московка. - М .: Фламінго, 2014.
  2. Виховання і навчання дітей в старшій групі дитячого садка / під ред. В. В. Гербовий, Т. С. Комарової. - М .: Мозаїка-Синтез, 2006.
  3. Казакова, Т. Г. Заняття з дошкільниками з образотворчої діяльності / Т. Г. Казакова. - М .: Просвещение, 1996..
  4. Казакова, Т. Г. Розвивайте у дошкільників творчість: посібник для вихователів дитячого садка / Т. Г. Казакова. - М .: Просвещение, 1995.
  5. Комарова, Т. С. Заняття з образотворчої діяльності в старшій групі дитячого садка: конспекти занять / Т. С. Комарова. - М .: Мозаїка-Синтез, 2008.
  6. Комарова, Т.С. Образотворча діяльність в дитячому садку: програми і методичні рекомендації / Т.С.Комарова. - М .: Мозаїка-Синтез, 2006.
  7. Томілова, С. Д. Повна хрестоматія для дошкільнят з методичними підказками. У 2 книгах / С. Д. Томілова. М .: АСТ, 2013.
  8. Хананова, І. Солоне тісто: фантазії з борошна, солі і води / І. хананова. - М .: АСТ-Пресс, 2012.