Конспект заняття з малювання в середній групі «Сова»

мета:

  • Ознайомити дітей з лісовим птахом совою, особливостями зовнішнього вигляду, І умовами життя, з'ясувати її роль в природі і для людини.

завдання:

  • Розвивати уміння створювати композицію, правильно підбирати фарби;
  • Виховувати інтерес до природи;
  • Вчити дбати про птахів в зимовий період часу.

матеріали: Картинки із зображенням сови, листи паперу, пензлі і фарби.

Попередня робота: Читання твору В. Біанкі «Сова»

Хід заняття: Вихователь пропонує відгадати загадку.

Вдень спить, вночі літає,

Гупає, людей лякає.

У темряві горять очі -

Всім мишам вона гроза. (Сова)

вихователь: Так, це сова про сову складено багато загадок, віршів і оповідань. Давайте згадаємо твір В. Біанкі «Сова», чому старий пішов кланятися до сови?

діти: Сова перестала літати на луг і ловити мишей. Миші стали полювати на джмелів і нікому було переносити «цветень» з квітки на квітку. Не стало конюшини на лузі. Подумав старий і зрозумів, що без сови ніяк не можна. Сова приносить велику користь.

вихователь: Так, хлопці, сова приносить велику користь. Давайте розглянемо ілюстрацію птиці. У сови велика голова, Якої вона може вертіти на всі боки. У неї майже немає шиї, вірніше її не видно з-за пишного оперення, яке рятує сову від холодів. З настанням ночі сова відправляється на полювання. її улюблена страва - полівки, які вона ловить кігтями, низько літаючи над землею. сова - хижий птах. Взимку ці гризуни зустрічаються рідко, і сова починає полювати на дрібних пташок. Величезні очі сови не люблять яскравого денного світла. Якщо витягнути сову з гнізда днем, вона буде безпорадна, так як на світлі її очі практично не бачать. Днем птах спить, а вночі вона чудово бачить в темряві і відлітає на полювання. Завдяки своєму забарвленню сова-чемпіон щодо маскування. До того ж вона вміє втягуватися, притискаючи пір'я до тулуба і завмираючи, стаючи, таким чином, схожою на зламану ветку.

Робота з ілюстраціями.

вихователь: Яка у сови голова? (Велика, практично без шиї).

Чому у сови потужне оперення? (Це рятує її від холоду).

Чому сову відносять до загону хижих птахів? (Вона полює на мишей).

вихователь: Для того щоб літати безшумно природа нагородила сову закругленими крилами і коротким хвостом. Очі у сови великі, але вдень через яскравого світла вона майже нічого не бачить, зате вночі вона відмінно все бачить. Так як вона хижий птах у неї потужний, кривої дзьоб і гострі кігті.

Дидактична гра: «Хто, як каже»

мета: формувати правильна вимова звуків, закріпити назви птахів.

вихователь : Я буду називати вам птахів, а ви повинні сказати, як вони кричать.

Зозуля, ворона, горобець, сова.

вихователь: Хлопці, у нас на вулиці зима, навіщо потрібно підгодовувати птахів взимку? (Взимку птахам важко знайти під снігом корм, їжа допомагає їм пережити морози).

Физминутку «Совушка»

Совушка - совушка, велика голівонька,

На суку сидить, головою крутить (діти качають головою, присідають),

Вдень не літає, мишок не лякає (Діти загрожують пальцем),

Ніч настає, сова на полювання вилітає (Діти летять по колу).

День настає сова засинає. (Діти сідають за столи).

Практична частина.

Вихователь пропонує намалювати дивовижну птицю, Розглядає особливості будови, зовнішнього вигляду хижого птаха: тулуб овальної форми, великі круглі очі з чорними зіницями, трикутний дзьоб, закруглені крила, строкате оперення.

Самостійне розфарбовування птиці, з опорою на ілюстрації.

Розминка для рук під час роботи (пальчикова гімнастика)

Співай-ка, підспівуй-ка:

Десять пташок - зграйка.

Ця пташка - соловей,

Ця пташка - горобець.

Ця пташка - совушка,

Сонна голівонька.

Ця пташка - омелюхи,

Ця пташка - деркач,

Ця пташка - скворушка,

Сіреньке пір'їнка.

Ця - зяблик.

Ця - стриж.

Ця - розвеселий чиж.

Ну, а ця - злий орлан.

Пташки, пташки - по домівках!

І. Токмакова

Совушка-СОВА - ВЕЛИКА ГОЛОВА

Цілі заняття:

  1. Розширити уявлення дітей про лісовий птахо-сові, про особливості зовнішнього вигляду, способі життя.
  2. Вчити створювати композицію, використовуючи наявні вміння та навички роботи з гуашшю.
  3. Продовжувати вчити змішувати кольору на палітрі.
  4. Розвивати творчу уяву.

Матеріал для заняття:

  1. Акварельні аркуші, тоновані в темно-синій колір, розмір "/ г А4;.
  2. набір гуаші 12 кольорів;
  3. серветка для кисті;
  4. кисті білка №5 і 2;
  5. баночка з водою;
  6. палітра
  7. ілюстрація із зображенням сови або іграшка-сова.

Попередня робота: читання книги Г. Снєгірьова «Про птахів», В. Біанкі «Сова»

хід заняття

  1. організаційна частина

Педагог пропонує дітям відгадати загадку про лісовий птиці:

У неї очі великі,

Хижий дзьоб - завжди гачком.

Ночами вона літає,

Спить на дереві лише вдень.

Діти. Сова.

Педагог. Вірно. Про сову складено чимало казок, віршів, пісеньок. Послухайте одну з них.

Вранці сонячним усов
Двері закриті на засув.
Сови спати весь день не проти -
На роботу совам в ніч.
Тільки ввечері від сов
Миші двері - на засув.

Вночі сплять і звір і птах,
Тільки їй одній не спиться, -
Знає весь лісовий народ:
Все у неї навпаки.
але сов а одна лише знає,
Чому і що буває
Дасть сова таку пораду,
Що його мудріше немає.
Все про всіх сова почує.
Вночі в свій щоденник запише,
Хто напав і з'їв кого,
Як в лісі звуть його.
Сили даремно вона не витрачає,
Але вміння не втратить
Ночами мишей ловити
І гніздо з гілок вити.
Тому не метушиться,
Як полохлива синиця:
Та, що так для всіх важлива,
Метушитися не повинна.

Педагог показує дітям ілюстрацію із зображенням сови.

Педагог. У сови - велика голова, якою вона може вертіти на всі боки, майже немає шиї, вірніше, її не видно з-за пишного строкатого оперення, яке рятує сову від зимових холодів. Закруглені крила і широкий короткий хвіст допомагають їй безшумно літати. Сова - хижак, який полює тільки вночі. Природа нагородила цю птицю однією особливістю: величезні очі сови не люблять яскравого денного світла, і, якщо її витягнути з гнізда днем, вона буде безпорадна, так як на світлі її великі очі практично не бачать. Тому днем \u200b\u200bвона спить і не вилазить зі свого дупла, а в нічний час вона чудово бачить в темряві. У птаха є гострі кігті і кривої дзьоб. Більшість цих хижих птахів харчуються виключно гризунами і приносять цим величезну користь. «Вночі безшумно сова пролітає над нічний галявиною. Метнеться миша, зашуршіт листям, сова зловить її і знову повернеться в дупло ».

Г. Снєгірьов

Физкультминутка

«Сова»

Діти складають долоньки під нахилену голову - «сплять», очі закриті.

У лісі темно,

Всі сплять давно,

Всі птахи сплять,

Одна сова не спить, Летить, кричить.

Совушка-сова, Велика голова,

На суку сидить,

Головою вертить,

На всі боки дивиться

Так раптом - як полетить.

Руки в сторони - махають крилами.

Руки зігнуті в ліктях на рівні грудей - «сова» сидить на гілці.

Повороти голови вправо-вліво.

Руки в сторони - махають крилами.

  1. Практична частина

Педагог пропонує зобразити цю дивовижну птицю і разом з дітьми обговорює з ілюстрації особливості зовнішнього вигляду сови: тулуб разом з головою овальної форми, великі круглі очі жовтого кольору з чорними зіницями, брови-щіточки над очима, трикутний дзьоб, закруглені крила, строкате оперення.

Етапи виконання роботи

  1. Починаємо малювати з тулуба. На палітрі змішуємо фарби і отримуємо сірий колір. Які фарби ми для цього візьмемо? Правильно чорний і білий. Сірою фарбою ми малюємо овал. Це тулуб нашої сови.
  2. Потім круглу малюємо голову, теж сірою фарбою.
  3. Крила теж сірі і схожі на удленнение овали.

Тепер потрібно почекати поки фарби висохнуть. А поки ми намалюємо гілку дерева на якій буде сидіти наша сова.

Тепер коли фарби висохли можемо продолжет малювати голову. Беремо коричневу фарбу на кисть і прімаківаем її до аркуша піднімаємо кисть і таким чином малюємо один і друге око.

Коричневою фарбою на тулуб малюємо пір'я, тим же способом примакивание. Перший ряд коричневий, другий чорний, третій коричневий, четвертий чорний. і т.д., поки рядами з різнокольорових пір'їнок не покриється все тіло птаха.

  1. Очі. Нарісавать два гуртка жовтого кольору це очі, чорної дві маленькі цяточки це зіниці.
  2. Брови-щіточки. Білою фарбою тоненьким пензликом намалювати брови.
  3. Дзьоб. Жовтою фарбою намалювати дзьоб, який схожий на трикутник, загостреним кінцем дивиться вниз.
  4. Лапки. Тоненькою пензлем червоною фарбою робимо пальчики теж докладаємо кисть три пальчика в одному місці, три в іншому.
  5. Доповнення до загальної композиції:

Гілки, листя і місяць і зірки

Розминка для рук під час роботи

«Совушка-сова»

Руки покласти на голову, похитати головою з боку в бік.

Совушка-сова, Велика голова

На суку сиділа, Головою вертіла,

В траву звалити,

В яму провалилася.

Не забираючи рук з голови, покриття нею з боку в бік.

Впустити руки на коліна.

Прибрати руки з колін і впустити їх «в яму».

  1. Заключна частина

Малюнки вивішуються на дошці. Давайте подивимося на наших сов які вони вийшли. Хто пам'ятає як ми малювали пір'ячко сови яким методом (примакивание). На якому малюнку вам здається найвеселіша сова? На якому сама сердита? На якому сумна?

Для чого совам довгі кігті і гострий дзьоб? Як ви вважаєте яку користь приносять сови? Правильно вони допомагають боротися з гризунами. Багато сови занесені в червону книгу і охороняються людьми.

В кінці заняття проводиться гра «Совушка-сова».

Одному з дітей надаватися шапочка - маска сови. Сова сидить на стільчику (в дуплі).

Діти-пташки вибігають в центр вільного простору групи - «на галявину», літають.

Совушка-сова, велика голова,

Днем міцно спить, на дубу сидить.

А як ніч настає,

прокидається,

На полювання збирається.

Летить, кричить: «У-у-у!».

Сова вилітає, птиці завмирають на місці або сідають. Сова шукає дітей, які ворушаться, і забирає з собою в дупло.


Олена Макаревич

Малювання в середній групі

Совушка Сова

Доброго всім часу доби, дорогі друзі і гості моєї сторінки!

Дуже часто гортаючи сторінки сайту Маам, переглядаючи роботи колег і їх вихованців, ловиш себе на думки: «Які гарні роботи! Ну як так могли зробити діти такого віку! » друзі: Немає нічого неможливого! Потрібно просто дуже захотіти!

Цього разу мені дуже, просто дуже сильно сподобалися совушки Світлани Миронової. Але у неї малювали діти логопедичної-підготовчої групи. Думаю ну куди таке давати моїм хлопцям, адже тільки середня група . Нічого не зможуть. Але ж ні, змогли так ще як!


А як приємно бачити щастя дитини, Якому подобається свій малюнок! Коли він сам в захваті від свого творіння! Напевно, в цьому і є сенс нашого роботи: Просто дарувати радість!


У мене в групі різні хлопці, Хтось краще управляється з такими завданнями, хтось гірше. Є хлопчик Ваня Ахновскій, він ще рік тому на кожному малюванні кидався пензликом, При цьому психував, нервував і плакав, так не хотів малювати. А сьогодні його не впізнати! Він так щиро радіє своїм успіхам, це треба тільки бачити. Ніякі слова не зможуть це передати.

І якщо у Вас є хвилинка пропоную вам подивитися, як це у нас відбувалося. Приємного перегляду!

Публікації по темі:

Завдання: Навчальна - вчити створювати композицію з окремих деталей, використовуючи вивчені прийоми роботи з пластиліном - скочування, розплющення ,.

Конспект заняття з художньо-естетичному розвитку в старшій групі. Малювання на тему «Совушка - сова». Програмне зміст :.

Завдання: вчити зображати сову в нетрадиційній техніці - друк долонькою; розвивати почуття форми і композиції; створювати умови для розвитку.

Конструювання з паперу подобається всім вихованцям, вироби виходять яскравими з ними можна пограти. Пропоную Вам подивитися якомога.

Конспект НСД з художнього розвитку для дітей підготовчої до школи групі «Совушка, сова-велика голова» Програмне зміст: Освітні: Формувати вміння створювати композицію, використовуючи наявні вміння та навички роботи з фарбами.

Гульзіля Ахунова
Конспект заняття з малювання в підготовчій групі «Совушка-сова» (по ілюстрації художника Ю. А. Васнецова)

Конспект заняття з малювання в підготовчій групі"Совушка-сова"(По ілюстрації художника Ю. А. Васнецова)

програмне зміст:

Ознайомити дітей з ілюстраціями художника - ілюстратора Юрія Олексійовича Васнецова до дитячих художніх творів.

Вчити дітей зображати образ птиці до відомої потешке « Совушка» , Передаючи форму і будову частин тіла, їх розташування, дотримуючись пропорції між ними.

Вчити дітей в умінні надавати виразність образу птиці через промальовування темних штрихів(Пір'я) на світлому силуеті, завдаючи їх в різних напрямках відповідно до розташування пір'я на голові, тілі, крилах.

Тренувати в умінні поєднувати різну техніку в процесі малювання використовуючи різні художні матеріали.

Розвивати відчуття кольору і технічні навички при роботі кистями різного ворсу.

Продовжувати закріплювати у дітей позицію творця і почуття гордості, задоволення результатами своєї праці.

Виховувати інтерес до книжковій графіці.

словникова робота: ілюстрація, Потешка, совушка, Пір'ячко, штрихи.

матеріал:

альбомні листи

портрет художника Ю. А. Васнецова;

ілюстрації художником Васнєцовим;

магнітофон; касета з співом лісових птахів;

ілюстрації до казок і потешкам, виконані художником Васнєцовим: «Кот, півень і лисиця», «Крадене сонце», «Ладушки», "Три медведі", «Крадене сонце»,російські народні казки "Вовк та семеро козлят" і «Лисиця і заєць», «Веселка» і ілюстрації з цієї книги до потешкам; «Ладушки», «Миші», «Півник», «Баю-баю, спатоньки ...», «Вдоль по Річка ...», «Наша то господиня ...», «Ходить кіт по лавочці», « Совушка» , «Коза», «Ти рябинушка».

Комп'ютер, інтерактивна дошка

презинтації до ілюстрацій Ю. А. Васнецова

образци- ілюстрації з совою з книги«Потешки» для дітей (На кожен стіл) і підставки до них;

зразок вихователя з деревом, кущем і травою;

3 зразка зі штрихуванням пір'я

3 зразка з намальованими Совушки

кисті 2-х видів (Товстий і тонкий ворс);

мольберт

акварельні та гуашеві фарби (В наборі повинні бути світло і темно-коричневі);

серветки для просушування кистей; баночки з водою на кожну дитину, підставки.

Методи і прийоми роботи: Відповіді на питання, наочні, слайди, Сюрпризний момент, бесіда, малювання по ілюстрації ....

попередня робота: Бесіда про книжковій графіці «Навіщо в книжках потрібні картинки», Знайомство з творчістю художника-ілюстратора Ю. А. Васнецова«Добрий казкар Юрій Васнецов» , Д / гра «Дізнайся роботу художника» , малювання«Лісова галявина».

хід заняття

перед заняттям на мольберті виставити ілюстрації до казок і потешкам художника Ю. А. Васнецова і його портрет.

Вирушаємо в виставковий зал.

I. Вступна частина. 5 хв.

1. презинтації до ілюстрацій Васнецова. Вихователь в ролі Карандаша веде бесіду біля планшета.

Сюрпризний момент:

В групу входить Олівець

Привіт хлопці, сьогодні я проведу вас виставковою залою, де ви подивіться ілюстрації до казок і потешкам, так само ми побуваємо в художньої майстерні, Де ви будете в ролі художників ілюстраторів.

Всі готові? Так.

А зараз закрийте очі, я скажу чарівні слова і ви опинитеся в виставковому залі.

Раз, два, три-в залі зроби ...

Слайди з зображенням ілюстрацій до казок і потешкам, виконані художником Васнєцовим: «Кот, півень і лисиця», «Крадене сонце», «Ладушки», "Три медведі", «Крадене сонце»,російські народні казки "Вовк та семеро козлят" і «Лисиця і заєць», «Веселка» і ілюстрації з цієї книги до потешкам; «Ладушки», «Миші», «Півник», «Баю-баю, спатоньки ...», «Вдоль по Річка ...», «Наша то господиня ...», «Ходить кіт по лавочці», « Совушка» , «Коза», «Ти рябинушка».

Хлопці, ми з вами вивчали творчість одного відомого художника-ілюстратора, Який створив ці яскраві, веселі і ошатні ілюстрації. Його портрет ви бачите на планшеті.

Слайд з портретом художника

Згадайте і скажіть мені, хто ж цей художник?

Аліна. це художник Васнецов. Правильно.

Все такої думки? Так.

Для кого Васнецов малював ілюстрації? Для всіх.

А ще як думаєте?

Для школярів, для дітей. Вірно.

До яких творів він їх намалював?

Еміль. До розповідями.

Азалія. До казок. Вірно.

II. Основна частина. 22 хв

На нашій екскурсії ми зіткнемося з новими словами і я заздалегідь хочу вас познайомити з ними, щоб в подальшому не виникало питань.

Показую слайд і пояснюю кожне слово

Картинки в книгах називаються ілюстраціями. їх малюють художники ілюстратори

Потішки - це невеликі вірші, які призначені для одночасного розваги і навчання дітей.

слово штрих хлопці походить від лат. strichus- ( «Стислий», Вузький, тісний) - образотворче засіб графічного мистецтва. Це совоупность ліній різної товщини, напрямки і щільності. За допомогою штриха можна моделювати об'ємну форму. Штрих може бути прямим, похилим, перехресним, має собтвенно спрямованість. Техніка роботи штрихом зв. Штріхованіем.

ПЕРО, пір'я мн. періе пор. церк. пташина одежа, замість вовни.

Совушка - сова це птах, Більш ласково- совушка.

Всім зрозуміло? Так

Сьогодні ми з вами познайомимося ще з однією роботою художника Юрія Олексійовича Васнецова

Цю роботу ви дізнаєтеся, коли будете слухатися потешку, яку розповість для вас Ліана:

"Ах ти, совушка-сова,

Ти велика голова,

Ти на дереві сиділа,

Головою своєї вертіла,

З дерева звалити,

В яму покатилася ».

Подивіться уважно на виставку і скажіть, чи є така ілюстрація за змістом потішки?

Так, така ілюстрація є

Ви її знайшли? Так

Адель ти не знайшов? Ні, я не знайшов.

Аліна підкажи Аделю. Ось вона.

Правильно.

З якою ілюстрацією вона знаходиться?

Іміль. Вона знаходиться з деревом.

А Раміль як думає?

Я думаю з сосною

Правильно, ти дав точну відповідь.

Хто зображений на цій ілюстрації?

Там зображений птах.

Там зображена сова

Вірно. На старому дереві -сосне сидить сова.

А тепер я запрошую вас сісти на свої місця і пропоную попрацювати в нашій художньої майстерні, де ви будете художниками-ілюстраторами.

А тепер скажіть мені, про кого ми з вами будемо створювати ілюстрацію?

про совушку- сову.

Чому ви так думаєте?

Тому що, вірш про неї.

Тому що на малюнку зображена сова.

Тому що нам подобається ця ілюстрація. Вірно.

Сьогодні в нашій художньої майстерні я навчу вас малювати сову. А я буду допомагати і спостерігати як ви впораєтеся з цим завданням. Щоб сова вийшла красивою і цікавою, я пропоную вам розглянути ближче цю ілюстрацію.

Слайд. Ілюстрація до потешке Совушка

Перегляд слайдів і бесіда по ній

чим зайнята совушка?

Світу. Вона сидить задумлива.

Мілан. Вона крутить головою.

Рим. Вона дивиться вдалину.

Добре. Кожен представляє її по своєму.

На чому сидить сова?

Діма. Сова сидить на старому дереві-сосні.

Лена. Я думаю, що на гілці сосни. правильно

На яку фігуру походять голова, тулуб і крила?

Адель. Голова схожа на коло.

Марина. Тулуб схоже на овал. вірно

Марат на що схожі крила?

Вони схожі на .... (Пауза)

Хлопці Марат ускладнюється, давайте допоможемо відповісти йому на це питання.

Азалія. Крила теж схожі на овал.

Все так вважають? Так

Чим ці овали відрізняються один від одного?

Вони відрізняються Розміром, розташуванням.

Де розташовані крила?

Крила розташовані З боків.

Крила розташовані Ззаду.

Хлопці, а як буде точніше ззаду або з боків?

Мені здається що розташовані З боків. вірно

Які рухи ними може виконувати сова?

Вона може Літати.

Вона може Махати. вірно

Що знаходиться на голові у совушки?

На голові у совушки знаходяться Очі.

Зверніть увагу що тут?

Діма. Це брови.

Які вони?

Вони чорні, вони пухнасті, дугою. Все вірно.

Якого розміру очі?

Алім. Круглі, великі, чорні ...

На що походять брови?

Амір. Вони походять На дугу.

Вони схожі на коромисло. добре

Якої форми дзьоб?

Жаміля. Гострий. Так

На яку геометричну форму вона схожа?

Амір. Вона похлжа на трикутник На трикутник. молодець.

Чим вкрите тіло совушки?

тіло совушки покрито Пір'ям

Як показав їх художник?

-художник показав їх рисками

-художник зобразив їх дугою

Хлопці він зобразив їх штрихуванням Олівець пояснить і покаже як це треба робити.

Ось подивіться як можна Штрихована

Слайд види штрихування

Давай разом зі мною спробуємо в повітрі поштріховать

Повторюйте за мною. (Олівець показує штрихування пряму, дугою, похилу.)

Якого кольору фарби потрібні для малювання совушки?

для малювання совушки потрібні Світло і темно корічневиекраскі. вірно

який пензлем малювати сову?

Ліана. Потрібні кисті З товстим і тонким ворсом.

Всі згодні? Да

Молодці, ви дали правильні відповіді!

показ способу малювання птиці, Дотримуючись послідовність.

Зараз я покажу як малювати сову, Де застосовувати товсту, а де тонку кисть. Ви уважно дивіться, спостерігайте і запам'ятовуйте.

а) малювання совушки пензлем з широким ворсом і світло-коричневої фарбою:

тулуб-овал великого розміру (Овал варто);

голова-овал нагорі над тулубом середнього розміру (Овал лежить);

крила-овали з боків від тулуба ;

б) малювання пензлем з тонким ворсом:

очі (2 чорних кола)

брови над очима у вигляді 2-х дуг «Як пташка»;

дзьоб у вигляді трикутника, гострим кінцем вниз;

кігтики (по 3 штриха з одного місця, знаходяться під тулубом;

Всі запам'ятали? Да.

Давайте прорісуем в повітрі овал.

Діти малюють.

Інд. робота з Адель, Ліаною, Аміром в малюванні овалу в повітрі

Інд. робота з Азалією, Міланом, Імілем в малюванні штрихування в повітрі.

Физминутку по потешке « Совушка» .

Ах ти, совушка-сова,

Ти бошая голова, (Руками показати над головою велике коло)

Ти на дереві сиділа, (Присідання)

Головою своєї вертіла, (Повороти головою в різні боки)

З дерева звалити, (Нахили вліво і вправо)

В яму покатилася » (Повороти навколо тулуба).

самостійна творча діяльність дітей, керівництво вихователя роботою дітей, індивідуальна допомога, включення магнітофона з співом лісових птахів.

Вмикається музика.

Діти беруть в руки пензля з широким ворсом і малюють овал великий, стоячий-це тулуб

Потім овал нагорі над тулубом середнього розміру (Овал лежить)це голова

Після крила-овали з боків від тулуба (Місце, де голова і тулуб разом стикаються);

діти малюють

Усе намалювали тулуб, Голову і крила? Так

У всіх вийшло? Так.

А зараз останнє завдання і ваші совушки стануть, Як справжні. Ви завдасте на тіло сови пір'ячко різними способами

і вони стануть у вас такими (Показ зразків).

На що походять пір'ячко?

Пір'ячко схожі на рисочки

Пір'ячко схожі на дугу. правильно

Одним словом хлопці ви повинні зобразити їх великої штрихуванням штрихуванням

Давайте порепетіуем. у всіх виходить? да

Діти малюють на аркушах

Тепер намалюємо очі, дзьоб і кігтики

Не забудьте «Оживити» сосну.

Як ви її «Пожвавите»?

Намалюємо гілочки з голочками

чим можна намалювати голочки?

дрібної штрихуванням

Давайте порепетіруем в повітрі дрібну штрихування.

(Вибір дітьми штрихування і нанесення її на ялинку).

У всіх виходить? Да

Інд робота з дітьми у кого є недоліки.

III.Подведеніе підсумків 3 хв.

Аналіз дитячих робіт.

Що вам сподобалось малювати?

Мені сподобалося малювати Сову

Мені сподобалося малювати штрихуванням

Мені сподобалося зображати пір'ячко

Що ви відчували, коли створювали свою ілюстрацію?

Мілан. Я відчував себе художником

Алім. Я відчував, що сова як би пожвавилася

Адель. Я відчув себе там в потешке.

Кожен з вас намалював свою совушку- сову, Вони у вас вийшли різними (Звернути увагу на позу сови).

Хлопці у вас вийшли чудові малюнки, найвдаліші я хочу забрати в свою галерею.

Хлопці. Щоб ваші роботи були закінченими, як у художника, Ми з вами ввечері напишемо текст потешки і подаруємо ці ілюстрації дітям молодших груп.

Перш ніж почнете наводити порядок на робочих столах, я прошу вас помилуватися роботами один одного.

На майбутнє: Дописати і відповіді дітей неправильні і дати правильно на них відповіді,

В кінці в підведенні підсумків аналіз робіт детально, розглядаючи і аналізуючи кожну роботу, а можна було краще ось тут, ось так ....

Конспект заняття з малювання в старшій групі «Сова»

Автор: Бородачова Ольга Володимирівна, вихователь МБДОУ №38 «Черемушки», місто Междуреченськ, Кемеровська область.
Анонс: Дана розробка буде цікава вихователям старшої групи, При вивченні з дітьми лісових птахів.
мета: Ознайомити дітей з лісовим птахом совою, особливостями зовнішнього вигляду, і умовами життя, з'ясувати її роль в природі і для людини.
Розвивати уміння створювати композицію, правильно підбирати фарби.
Виховувати інтерес до природи, вчити піклуватися про птахів в зимовий період часу.
матеріали: Картинки із зображенням сови, листи паперу, пензлі і фарби.
Попередня робота: Читання твору В. Біанкі «Сова»

Хід заняття:

Вихователь пропонує відгадати загадку.
Вдень спить, вночі літає,
Гупає, людей лякає.
У темряві горять очі -
Всім мишам вона гроза. (Сова)
вихователь: Так, це сова про сову складено багато загадок, віршів і оповідань. Давайте згадаємо твір В. Біанкі «Сова», чому старий пішов кланятися до сови?
вихователь: Все вірно, велика роль сови в природі.
Робота з ілюстраціями.
вихователь: Яка у сови голова? (Велика, практично без шиї).
Чому у сови потужне оперення? (Це рятує її від холоду).
Чому сову відносять до загону хижих птахів? (Вона полює на мишей).
вихователь: Для того щоб літати безшумно природа нагородила сову закругленими крилами і коротким хвостом. Очі у сови великі, але вдень через яскравого світла вона майже нічого не бачить, зате вночі вона відмінно все бачить. Так як вона хижий птах у неї потужний, кривої дзьоб і гострі кігті.
Дидактична гра: «Хто, як каже»
мета: Формувати правильну вимову звуків, закріпити назви птахів.
Вихователь: Я буду називати вам птахів, а ви повинні сказати, як вони кажуть.
Зозуля, ворона, горобець, сова.
вихователь: Хлопці, у нас на вулиці зима, навіщо потрібно підгодовувати птахів взимку? 9Зімой птахам важко знайти під снігом корм, їжа допомагає їм пережити морози).
Физминутку «Совушка»
Совушка- совушка, велика голівонька,
на суку сидить, головою крутить (діти качають головою, присідають),
Вдень не літає, мишок не лякає (Діти загрожують пальцем),
Ніч настає, сова на полювання вилітає (Діти летять по колу).
День настає сова засинає. (Діти сідають за столи).
Практична частина.
1 Малюємо тулуб овальної форми.
2 Крила теж овальної форми, з двох сторін, з боків.
3 Круглу голову, з великими очима, Дзьоб у формі трикутника, лапки з кігтями.
4 домалюємо гілку.
5 Самостійне розфарбовування птиці, з опорою на ілюстрації.


Розгляд малюнків, попросити дітей знайти найбільшу сову і найменшу, найвеселіший і найсумнішу.
В кінці заняття проводиться рухлива гра.
Рухлива гра «День і ніч»
вихователь: Ви все будете совенята, як тільки я скажу ніч все сови вилітають, як тільки я скажу день настає, сови лягають спати (сідають навпочіпки і закривають очі).