Носкова Олена В'ячеславівна
Навчальний заклад: Мадоу Ушаковской дитячий сад "Золота рибка"
Короткий опис роботи:

Дата публікації:2017-02-26 Конспект НСД по математичного розвитку дошкільнят в підготовчій групі «Фіалка» Носкова Олена В'ячеславівна Формувати вміння дітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі, на додавання і віднімання в межах 10, з опорою на наочність. Вчити дітей аналізувати завдання. Закріпити рахунок в межах 10 у прямому та зворотному порядку.

Переглянути світедельство про публікацію

Конспект НСД з математичного розвитку дошкільників в підготовчій групі «Фіалка»

мета: формувати вміннядітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі, на додавання і віднімання в межах 10, з опорою на наочність.
завдання:

1. Вчити дітей аналізувати завдання.Закріпити рахунок в межах 10 у прямому та зворотному порядку.

2. Розвивати зорове і слухове увагу, дрібну моторику рук, логічне мислення дітей.

3. Виховувати особистісні якості у кожної дитини: стійкість інтересу до математичних знань і вмінням, цілеспрямованість, зосередженість, допитливість.

Хід заняття:

Діти на килимі.

1. Організаційний момент.

Хлопці, до нас сьогодні на заняття прийшли гості. Давайте з ними привітаємось. Покажемо, які ми дорослі, свої знання, поведінку.

2. Бесіда.

- Сьогодні у нас в гостях наш старий знайомий Мишеня Пік. Розкажіть, чим він любить займатися? Мишеня любить отримувати знання. Як можна назвати одним словом Мишеняти? (Допитливим).

- Мишеня Пік для нас з вами приніс дуже багато цікавих завдань. Я думаю, ви з усіма завданнями впораєтеся. Всі готові? У всіх гарний настрій? Зараз перевіримо.

Діти стають в коло. «Зібралися всі діти в коло. Я твій друг і ти мій друг. Міцніше за руки візьмемося, і один одному посміхнемось! ».

- Перше завдання: Яка зараз пора року? Назви три зимові місяці. Зараз який місяць? Назвіть дні тижня. Який сьогодні день тижня?

3. Математична розминка «Веселий рахунок».

- Друге завдання називається «Веселий рахунок».

Хором порахуємо від 1 до 10. Зворотний рахунок від 10 до 1.

Порахуй через одне число. Порахуй через два числа.

Порахуй від 3 до 7, від 2 до 5. Яке число я пропустила: 1,2,3,4,6,7,8,9,10.

- Завдання ускладнюються. Повіяв вітер, і все картки з цифрами розлетілися.

Нам треба загадку відгадати. «Різнокольорове коромисло через річку повисло» (веселка).

А скільки кольорів у веселці? (сім). Знайдіть картку з цифрою 7. Назвіть сусідів числа 7. Знайдіть картки з цифрами 6 і 8. Яке число більше 6 або 8; менше?

Вгадайте, яке число я загадала, якщо воно на 1 менше 5; на 2 більше 7.

Назви число більше 2, але менше 4.

- Все числа можна розділити на ...? (Парні і непарні). Назвіть парні числа; непарні. Картки з цифрами від 1 до 10 потрібно розкласти так, щоб в одному обручі були картки з парними цифрами, в іншому непарними.

- Молодці!

Діти сідають за столи.

3. Нова тема.

- Мишеня Пік приніс ще одне завдання, найскладніше. Щоб правильно виконати це завдання треба бути дуже уважним.

На дошці висить малюнок до задачі: «На гілці сидять 4 Снігура і 2 синички. Скільки всього птахів сидить на гілці? ».

- Які птахи сидять на гілці? (Снігурі і синиці).

- Скільки снігурів сидить на гілці? (чотири). Покладіть стільки червоних паличок, скільки снігурів на гілці. Покладіть стільки жовтих паличок, скільки синичок на гілці.

- Це те, що нам відомо, тобто умову задачі.

- Хто скаже питання завдання? Що потрібно зробити, щоб відповісти на питання? (Треба скласти, додати). З'єднувати палички і рахуйте. Чи зможемо відповісти на питання завдання: скільки всього птахів на гілці? (На гілці 6 птахів).

- Як записати рішення і відповідь завдання в зошиті?

Одна дитина працює біля дошки, пояснюючи свої дії: до 4 додати 2 вийде 6. Відповідь: На гілці 6 птахів.

- У лівому верхньому кутку листочка знайшли клітинку і записуємо: 4 + 2 \u003d 6.

4. Закріплення нової теми.

Аналогічно складають і вирішують задачу на віднімання.

- Молодці. Добре справилися з цими завданнями. Мишеня Пік дуже радий. У нього для вас є останнє завдання. У нижньому кутку листочка поставили крапку. Від цієї точки проводимо 2 клітинки вгору, 3 клітинки вправо, 2 клітинки вгору, 2 клітинки вліво, 2 клітинки вгору, 2 клітинки вправо, 1 клітинка вгору, 1 клітинка вправо, 5 клітинок вниз, 3 клітинки вправо, 1 клітинка вниз, 1 клітинка вліво, 1 клітинка вниз, 6 клітинок вліво. Що вийшло? (Кораблик). На цьому кораблику Мишеня Пік відправляється в кругосвітнє плавання. Давайте скажемо йому спасибі і щасливої \u200b\u200bдороги.

5. Підсумок заняття.

- Що нового ви дізналися сьогодні на занятті? Що вам найбільше сподобалося? Молодці хлопці! Я дуже рада, що у вас все вийшло.

Конспект заняття з математичного розвитку в підготовчій до школи групі.

Вихователь: Черкасова Г. А.

Опитностанціонний філія МБОУ "Замішевская ЗОШ"

Брянська область, Новозибківський район, селище Дослідна станція

Освітня область:«Пізнання»
мета: Повторити порівняння чисел, орієнтація на аркуші паперу, рішення простих завдань, геометричні фігури. Розвивати пам'ять, мислення, увагу. Виховувати культуру поведінки, дисциплінованість, інтерес до математики, школі.
устаткування:геометричні фігури, листи в клітку, прості олівці, набір цифр 1 10, знаки. Для вихователя: мольберт, магніти, картки із завданням, математична матрьошка.

хід заняття

I .Вводная частина

Привіт, діти! Сьогодні у нас математичне розвиток. Ми вирушимо в чудову країну цифр, прикладів, задач. Щоб вирушити в цю захоплюючу країну, вам необхідно вирішити такі завдання: (Фронтальне опитування)

1.На столі лежало 4 яблука. Всі яблука розрізали навпіл. Скільки яблук на столі?
2. Яку посуд можна наповнити?
3. Що можна побачити з закритими очима?
4.Сколько лап у двох ведмежат?
5.Две картоплини зварилася за 2 хвилини. Скільки треба часу, щоб зварити 3 картоплини?
6.Сегодня середовище, через тиждень ми підемо в театр. В який день тижня ми підемо в театр?
7.Сегодня понеділок, через три дні у Саші день народження. В який день тижня у Саші день народження
8.Пять маляток ведмежат
Поклала мама спати.
Одному ніяк не спиться
Скільком сон хороший сниться?
9. На прогулянку з ясел
Вийшло десять малюків.
П'ять з них на травичку сіли
Решта на гойдалки.
Скільки хлопців на гойдалках?
10.Мишка зерна збирала
За два зернятка тягала.
Принесла вже п'ять разів.
Який її запас?
II. Основна частина

Робота біля дошки.
У мене мольберті послідовність чисел. Заповніть пропуски.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Діти виходять до мольберта)
Порівняйте числа.
5 і 8 8 і 4 6 і 3 1 і 7 7 і 9 2 і 2

Складання і рішення задач.
на мольберті числові вирази
7+ 2 10 - 2
Складіть по ньому завдання . (Фронтальне опитування, найбільш вподобану записуємо і вирішуємо).
Зоровий диктант.
Зараз я буду показувати вам геометричні фігури. Ваше завдання запам'ятати порядок їх слідування і у себе розташувати їх також.
Фіз. Хвилинка.
Раз, піднятися
Два, нагнутися
Три, в долоні три бавовни,
На чотири руки ширше
П'ять руками помахати
Шість на стільчик тихо сісти.

Графічний диктант.
Відрахували від краю листа 8 клітин і поставили крапку. Від цієї точки починаємо працювати. 3 клітини вниз. 3 клітини вліво. 1 клітина вниз. 3 клітини вправо. 3 клітини вниз. Одна клітина вправо. 3 клітини вгору. 5 клітин вправо. 2 клітини вгору. 1 клітина вліво. 1 клітина вниз. 4 клітини вліво. 3 клітини вгору. 1 клітина вліво. Що вийшло? (Літак)
Робота з математичної матрьошкою. (Фронтальне опитування)
- Яке число найбільше?
- Яке число найменше?
- Яке часто зустрічається в казках? В яких?
- Яке число означає кращу оцінку в школі?
III. Заключна частина.

Рішення прикладів.
Вирішіть приклади, яким присвоєно літеру і відповідь:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Яке слово у вас вийшло? ШКОЛА.
Отже, скоро ви всі підете в школу і продовжите захоплюючу подорож в країну, ім'я якої математика.
Сьогодні ви всі добре працювали, спасибі. Заняття закінчено.

Використана література

1.Міхайлова З.А. «Ігрові цікаві завдання для дошкільнят» .- М .: Просвещение, 1990.-94с

2. Шалаєва Г. Математика для маленьких геніїв вдома і в дитячому садку. - М .: АСТ, Слово 2009.

вирує Ахмедпашаева
Конспект НСД «Математичне розвиток» в підготовчій групі.

НОД « математичне розвиток» в підготовчій групі.

Тема: «Подорож у казку»

мета:

- розвиток уяви, Кмітливості, кмітливості, уваги;

Вчити сприймати інформацію на слух.

Навчальні завдання:

1) Тренувати у вирішенні прикладів на додавання і віднімання, в рішенні арифметичних завдань.

2) Закріпити навички рахунку в межах 10.

4) Закріпити вміння розрізняти і називати геометричні фігури.

5) Закріпити знання про часи і місяцях року.

Розвиваючі завдання:

1)розвиток уваги, Пам'яті, творчої уяви, Логічного мислення.

2) Сприяти формуванню і вираженню своїх думок.

3)розвивати мова.

виховні завдання:

1) Виховувати самостійність, витримку, вміння

вислухати питання вихователя до кінця.

2) Виховувати дружні взаємини, вміння працювати в колективі.

Інтегрується з освітніми областями:

соціалізація

комунікація

Безпека

здоров'я

матеріал:

Прості олівці, зошити, набір цифр, ігровий матеріал«Палички Кюізера», Зображення ляльок, малюнки із зображенням героїв казки "Пригоди Буратіно"для розмальовки, мольберт для вихователя, фланелеграф, картки із зображенням Буратіно і картки із зображенням Карабаса.

Хід безпосередньо - освітньої діяльності

(Звучить музика з казки "Пригоди Буратіно").

вихователь: «Діти, хтось стукає в двері!» (Відкриває двері, в групу входить листоноша c сумкою на плечі).

листоноша: «Діти я приніс вам листа з Казкового міста. Пише вам Буратіно. (Листоноша віддає лист вихователю). До побачення, хлопці! (Листоноша пішов).

вихователь: - Хлопці, ви дивилися казку про Буратіно? (Так)

Давайте прочитаємо лист від Буратіно. Вихователь відкриває конверт і читає лист: «Хлопчики і дівчатка! Мене схопив Карабас - Барабас. Він не хоче мене відпускати, поки я не виконаю завдання, а мені важко їх виконати. Допоможіть мені будь-ласка. Я дуже хочу потрапити в новий ляльковий театр ».

Хлопці, ви згодні допомогти Буратіно і відправитися в Казкове місто? (Так)

вихователь: Перше наше завдання називається «Веселий рахунок».

1. Проводиться розминка:

Прямий і зворотний рахунок в межах 10; (Діти передають м'яч один одному і називають числа від 1 до 10 і назад).

Вихователь називає числа 5,6,7, а діти - «Сусідів цього числа», Показати відповідні цифри і пояснити свою відповідь;

Вихователь називає числа від 1 до 8; від 1 до 5; від 1 до 6, а діти вважають від цього числа до 10;

Порівняти числа 4 і 6, 2 і 9, 7 і 7;

Діти, ви дуже швидко впоралися з цим завданням.

2. Орієнтування на аркуші паперу. «Графічний диктант».

вихователь:

Діти, дивіться! дівчинка з блакитним волоссям - Мальвіна. Вона втекла від

Карабаса і заблукала. Вона хоче потрапити в новий ляльковий театр. Допоможемо їй знайти дорогу?

Діти відкривають зошити. Від зазначеної точки діти малюють за вказівкою вихователя: 1 клітина направо, 3 вгору, 1 направо, 3 вниз, 1 направо, 1 вгору, 1 направо і т. Д.

Молодці, діти! Ось ми і показали Мальвіни дорогу.

3. Третє завдання. Рішення простих арифметичних задач.

На фланелеграфе з'являються зображення ляльок Карабаса.

вихователь:

Хлопці, як звали ляльок Карабаса?

У Карабаса було 7 ляльок. Він зловив і забрав до себе Буратіно. Більше або менше стало ляльок у Карабаса? (Відповіді дітей) Скільки стало? Яке в цьому завданні умову? Яке питання? (Відповіді дітей)

4. Фізкультхвилинка

вихователь:

Хлопці, ви, напевно втомилися?

Ну, тоді давайте всі разом станемо.

Буратіно потягнувся

Раз - нагнувся.

Два - нагнувся.

Руки в сторони розвів.

(Виконувати руху відповідно до тексту)

Ключик, видно, не знайшов

(Жест жалю).

щоб ключик

(Повороти вліво - вправо)

нам дістати

(руки вгору)

Потрібно на носочки встати

(Підйом на шкарпетки).

5 завдання. Вирішіть швидко і правильно приклади (Усно)

(На фланелеграфе з'являються зображення ляльок. Діти виставляють потрібну кількість ляльок і вирішують приклади).

Хлопці скільки було ляльок? (3) Скільки треба взяти ще? (4) Скільки стало? і. т. д.

Ми впоралися і з цим завданням.

6 завдання.

вихователь:

А зараз, діти, ми потрапили в театр Геометричних фігур. Вам потрібно подивитися і розповісти по малюнку скільки і які фігури ви бачите.

7 завдання.

вихователь:

Ще одне завдання нам потрібно виконати в театрі Геометричних фігур. нам

потрібно відгадати загадки і скласти фігури.

1. Три вершини тут видно

Три кута, три сторони,

Ну, мабуть, і досить! -

Що ти бачиш? - (Трикутник).

2. З нього ми будуємо будинок.

І віконце в будинку в тім домі.

За нього в обід сідаємо,

О першій годині дозвілля веселимося.

Йому кожен в будинку радий

Хто ж він? Наш друг - (Квадрат).

3. Обведи цегла дрібному

На асфальті цілком,

І вийде фігура -

Ти, звичайно, з нею знайомий (Прямокутник)

вихователь:

Діти, вам треба скласти ці три фігури і назвати їх.

8. «Тренування»

вихователь:

Зараз у нас тренування для очей.

(Діти виконують рухи відповідно до тексту)

Раз - наліво, два - направо,

Три - наверх, чотири - вниз.

А тепер по колу дивимося,

Щоб краще бачити світ.

Тренуючи м'язи очей.

Бачити скоро будемо краще,

Переконайтеся ви зараз!

А тепер натиснемо трохи

Точки біля своїх очей.

Сил дамо їм багато-багато,

Щоб підсилити в сотню раз!

(Подивитися вліво. Подивитися вправо.

Кругові рухи очима: Наліво - вгору - направо - вниз - вправо - вгору - вліво - вниз.

Підняти погляд вгору. Опустити погляд вниз.

Швидко моргнути)

9 завдання.

Закріплювати знання про часи і місяцях року.

вихователь:

Зараз, діти, відгадайте загадки.

1. Сонце пече, липа цвіте

Жито встигає, коли це буває? (Влітку).

2. Хто галявини білить білим.

І на стінах пише крейдою.

Шиє пухові перини.

Прикрасив всі вітрини? (Зима).

3. Тане сніжок, ожив лужок

день прибуває

Коли це буває? (Навесні).

4. Порожні поля, мокне земля,

Дощ поливає,

Коли це буває? (Восени).

Хлопці, з якого місяця починається рік?

Яким місяцем закінчується?

Які пори року ви знаєте?

З яких місяців складається осінь (літо, весна, зима? (Відповіді дітей)

вихователь: Молодці, діти!

Ось ми і виконали завдання. Буратіно зможе звільнитися від Карабаса і потрапити зі своїми друзями в новий ляльковий театр, який знаходиться за заповітною дверцятами, за вогнищем, тому що ви все активно брали участь і все виконали правильно.

Хлопці, давайте повідомимо цю новину Буратіно, напишемо йому листа.

(Вихователь разом з дітьми пишуть листа і відправляють).

Хлопці, де ви сьогодні побували? А вам сподобалося ваше подорож? Що вам було найважче? Що вам здалося цікавим? Наступного разу ви вирушите в

подорож в інший казковий місто, де вас зустрінуть інші казкові герої. А хто там нас зустріне - це секрет.

Хлопці, а який у вас настрій? Якщо хороше, то підніміть картку із зображенням Буратіно, а якщо погане, то картку із зображенням Карабаса. (Діти показують картки). Я бачу, що у всіх настрій хороший.

Стукіт у двері. Вихователь відкриває двері. З'являється Буратіно.

Буратіно:

Дякуємо велике, хлопці, за допомогу! Я звільнився від Карабаса - Барабаса і поспішаю зі своїми друзями в новий ляльковий театр. На пам'ять я хочу подарувати вам картини із зображенням своїх друзів. До побачення, діти.

мета: Продовжувати формувати елементарні математичні уявлення.

завдання:

Навчальні: Удосконалювати навички рахунку в межах 10. Порівнювати предмети по довжині. Удосконалювати знання про геометричних фігурах. Формувати вміння орієнтуватися на аркуші паперу. Закріплювати знання про послідовність днів тижня і частинах доби. Формувати навички співпраці на заняттях, формувати навички самооцінки.

Розвиваючі: Розвивати у дітей увагу, логічне мислення, уяву, допитливість, взаємодопомога.

виховні: Виховувати пізнавальний інтерес до математики.

Інтеграція освітніх областей:Пізнавальний розвиток,соціально-комунікативний розвиток, художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток.

Попередня робота з дітьми:Відгадування загадок, Індивідуальні заняття дидактична гра «Тиждень», ігрова вправа «Дорисуй».

Демонстраційний матеріал:Пелюстки семи кольорів, вагончики різної довжини, вази для квітів, квіти, м'яч, скринька.

Роздатковий матеріал:набори геометричних фігур, конверти з набором цифр, картки для графічного диктанту, конверт з набором Цветик -Семіцветіков.

хід НСД

Діти разом з вихователем стають у коло.

Встало сонечко давно,

Заглянуло до нас у вікно.

Зібрало друзів всіх в коло

Я твій друг і ти мій друг.

Ми зараз підемо направо,

А тепер підемо наліво,

У центрі кола зберемося,

І на місце всі повернемося.

Посміхнемося, підморгніть,

Подорожувати підемо.

Діти виконують вправи відповідно до тексту.

вихователь: Сьогодні я запрошую вас відправитися в подорож. А подорож буде не просте, а чарівне. Далеко-далеко є чарівна країна, там росте незвичайний квітка, Він може виконати будь-яке бажання. Як ви думаєте, що це за квітка?

діти: Це Цветик-семицветик.

вихователь: Правильно, Цветик-семицветик. Одного разу в ту країну увірвався пустотливий вітер і розкидав пелюстки чарівної квітки. А ви, хотіли б мати таку квітку? (Відповіді дітей).

Давайте тоді ми з вами вирушимо в дорогу і зберемо все-все пелюстки чарівної квітки. Але шлях буде не легким. Ви готові (відповіді дітей)

Я бачу, що ви готові до подорожі.

Потрібно в шлях нам вирушати.

Ума, розуму набратися,

Пелюстки все відшукати,

Щоб желанье загадати.

А на чому ми відправимося - відгадайте загадку.

Братики в гості спорядилися,

Один за одного зачепилися

І помчали в путь - далекий,

Лише залишили гудок.

Діти: Це поїзд.

вихователь: Правильно, це поїзд. Давайте приготуємо наш поїзд і оправи в шлях. Ось перед вами вагони, їх необхідно розставити від самого короткого до найдовшого.

- Скільки всього вагонів у потягу?

- Яким по порядку стоїть блакитний?

- Вагон, якого кольору, стоїть між червоним і жовтим?

- Яким по порядку стоїть зелений вагон?

вихователь: Молодці, діти! Ви впоралися із завданням. А тепер пора вирушати в дорогу.

Вправо-вліво подивися,

Що побачиш - назви!

Все в дорозі трапитися може

Треба бути уважним.

Все у нас вийде,

Буде чудово!

вихователь: Ой, подивіться, а ось і перший пелюстка. Якого він кольору?

Діти: Пелюсток червоного кольору.

вагончики веселі

Біжать, біжать, біжать.

Їх круглі коліщатка

Все тук, так тук, так тук.

Дихальна гімнастика.Діти вимовляють звук - ту-туууууууууууу

вихователь : Подивіться, яка гарна квіткова галявина. Я пропоную вам, зірвати по три квітки і поставити в вази таку кількість квітів, яке число написано на вазі.

(Діти збирають квіти і ставлять у вази, помічають серед квітів помаранчевий пелюстка)

діти: Подивіться, ось ще один пелюстка -помаранчевий.

вихователь: Здорово хлопці, у нас вже два пелюстки.

Ось болотце на шляху

Тут хлопцям не пройти!

Треба міст побудувати нам,

Щоб проїхали ми там.

Дидактична гра «Міст з геометричних фігур»

діти продовжують логічний ланцюжок з геометричних фігур. Кожному даються набори геометричних фігур, які дітям необхідно розкласти. Діти мають у своєму розпорядженні свої вузькі «містки» поруч, щоб вийшов широкий «міст». У кожної дитини свій варіант логічного ланцюжка.

Діти будують міст і знаходять третій -жовтий пелюстка.

вихователь: Діти, щось вітер знову починає дути.

Вітер, вітер, дуй сильніше, щоб стало веселіше

Ну-ка, вітер, що не зівай, краще з нами пограй.

Гра з м'ячем «Кидай - лови, швидко назви»

Вихователь кидає дітям м'яч і задає питання.

- Спимо ми вночі, а робимо зарядку .... (Вранці)

- Сонце світить днем. А місяць .... (Вночі)

- Коли ваші мами і тата приходять з роботи? (Увечері)

- Вечеряємо ми ввечері, а спимо ... (вночі)

- Який сьогодні день тижня? (Середа)

- Який день тижня був вчора? (Вівторок)

- Як називається перший робочий день? (Понеділок)

- Як називаються вихідні дні? (Субота неділя)

вихователь: Діти подивіться, поки ми грали, вітер нам приніс ще один пелюстка. Якого він кольору?

Діти: Пелюсток зеленого кольору.

вихователь: Ой, чуєте, хтось сперечається. Так це ж зайчика, у кожного з них номер і їм треба стати по порядку. Вони ніяк не можуть розібратися.

Діти, ви зможете їм допомогти? (Відповіді дітей)

Кожна дитина отримує конверт з набором зайчиків з номерами від 1 до 10 і на столі розкладають їх по порядку.

Беріться, хлопці, скоріше за роботу -

В одному з конвертів діти знаходять ще один пелюстка блакитного кольору.

вихователь: Діти, хто порахує, скільки пелюсток ми вже знайшли?

діти: Ми знайшли п'ять пелюсток.

вихователь: А скільки всього пелюсток у Квіточки - семицветик?

діти: У Квіточки - семицветик всього сім пелюсток.

вихователь: Так скільки ще нам треба знайти пелюсток?

діти: Нам треба знайти ще дві пелюстки.

вихователь: Вирушаємо далі в чарівну країну.

Подивіться, як на цій галявині весело, скільки там звірів, птахів і комах.

Тут затії, і завдання, ігри, жарти, все для вас!

Побажаємо вам удачі - за роботу, в добрий час!

Математичні загадки.

Високо задерши ніс

Заєць шість морквин ніс,

Спіткнувся і впав -

Дві морквини втратив.

Скільки морквин у зайця залишилося? (4)

В сад дев'ять бджілок прильоту

Одна з них на клумбу села,

Всі інші через сад

До себе на пасіку поспішають.

Так скільки ж бджіл летить з саду?

Три зайченя, п'ять ежат

Ходять разом в дитячий сад.

Скільки малюків в саду? (8)

Під кущами біля річки

Жили хрущі:

Дочка, син, батько і мати.

П'ять ворон на дах сіли,

Дві ще до них прилетіли,

Відповідайте швидко, сміливо:

Скільки всіх їх прилетіло? (7)

вихователь: А ось і ще один пелюстка. Він прилетів на цю поляну.Какого він кольору.

Діти: Пелюсток синього кольору.

вихователь: Діти, скільки пелюсток нам ще не вистачає.

діти: Нам не вистачає одного пелюстки, фіолетового.

вихователь: Діти подивіться, а тут ще якійсь скринька. Як же його нам відкрити?

діти: Треба знайти ключ і відкрити скриньку.

Що за диво-чудеса:

Раз рука і два рука!

Ось долонька права,

Ось долонька ліва!

І скажу вам не тая -

Руки всім потрібні друзі.

Графічний диктант «Ключик»

8 клітинок вправо, 2 - вгору, 4 - вправо, 5 - вниз, 4 - вліво, 2 - вгору, 4 - вліво, 3 - вниз, 1 - вліво, 1 - вгору, 1 - вліво, 1 - вниз, 1 - вліво, 3 - вгору, 1 - вліво, 1 - вгору.

вихователь: Ось і ключик відшукали, можемо скринька відкрити.

Діти відкривають скриньку і знаходять там останнійфіолетовий пелюстка.

Вони складають з усіх пелюсток Цветик - семицветик.

вихователь : Ось і знайшли ми з вами все пелюстки. Подивіться, тут в скриньці лежить, ще якийсь - то конверт, що там може бути?

Діти дістають конверт і знаходять там на кожну дитину по чарівному квітці. Тепер у кожного з вас є Цветик - семицветик, ви зможете загадати свої заповітні бажання.

вихователь: Діти, вам сподобалося наше подорож? (Відповіді дітей)

Що найбільше вам сподобалося під час подорожі? (Відповіді дітей)

Яке завдання для вас виявилося найскладнішим? (Відповіді дітей)

Спасибі вам. Ви так багато знаєте, були уважними, кмітливими, допомагали один одному, тому ви так добре впоралися з усіма завданнями, які зустрічалися нам під час подорожі. Я думаю, що ви завжди так будете намагатися.

мета: розвивати математичні здібності дітей.

завдання:

освітні:

Навчити дітей співвідносити цифри з кількістю предметів;

Вчити дітей викладати цифру 4 з паличок;

Тренувати дітей у кількісному рахунку до 4;

Закріпити знання дітей про геометричні фігури

(Квадрат, коло, прямокутник, овал);

Закріпити знання дітей про цифри 1, 2, 3, 4, про пори року.

Розвиваючі:

Активізувати розумову діяльність дітей;

Розвивати пам'ять, мислення, математичні здібності

дітей;

Розвивати просторову уяву дітей.

виховні:

Викликати у дітей радісний, піднесений емоційний

стан;

Викликати у дітей бажання вчитися з інтересом і

задоволенням;

Розвивати у дітей моральні якості:

Бажання допомогти, вміння співпрацювати один з одним.

Демонстраційний матеріал:круглі магніти (4 шт), цифри 1, 2, 3,

«Килим» з картону великого розміру з отворами у формі геометричних

фігур, картинки «пори року». Червона Шапочка, вовк (іграшкові).

Роздатковий матеріал:рахункові палички (по 4 шт. на кожну дитину).

Геометричні фігури (для «килима»).

Хід заняття.

вихователь:

Одна моя знайома дівчинка попросила мене згадати вам загадку і сказала, що якщо ви її відгадаєте, то вона прийде до вас у гості.

Бабуся дівчинку дуже любила,

Червону шапочку їй подарувала.

Дівчинка ім'я забула своє,

Хто ж мені скаже, як звали її?

- Правильно, Червона Шапочка!

Лунає стук у двері. Вихователь виходить. Повертається з Вовком.

вихователь:

- Дивіться, діти, хто до нас прийшов!

Вовк (за нього вихователь):

- Привіт, діти! Ви, напевно, чекали Червону Шапочку, а я її

Викрав і в ліс повів. Якщо ви виконаєте мої завдання, я її відпущу.

Чи згодні допомогти Червону Шапочку?

вихователь: Допоможемо Червону Шапочку?

Вовк (за нього вихователь):

Добре, слухайте мої завдання!

1 .Отгадайте загадки про пори року:

Білим пледом парк вкрила,

Воду в річці остудила,

Всі дороги замела -

В гості до нас прийшла(Зима)

Сніг і лід на сонці тануть,

З півдня птахи прилітають,

І ведмедю не до сну,

Значить до нас прийшла(Весна)

Зеленіють луки,

У небі веселка-дуга.

Сонцем озеро зігріте,

Всіх кличе купатися(Літо)

Листя з гілок облітають,

Птахи на південь відлітають.

- Що за час року? - запитаємо.

Знаємо самі - це(Осінь)

Можливий показ картинок. Діти називають пори року по картинками.

2. Вовк (за нього вихователь):

- Молодці, діти! Запросила мене Лиса на День народження, а скільки їй років виповнюється, не сказала. Тільки дала кілька камінців і сказала, що їй стільки років виповниться, скільки у мене каміння (на магнітну дошку вовк

прикріплює 4 гуртка). Скільки ж їй років, хлопці?(Діти відповідають)

Хочу я Лисиці з квітів викласти цифру 4, але не знаю, як це зробити.

Підкажіть будь ласка!(Вихователь показує, а діти викладають цифру з 4 паличок)

3. Вовк (за нього вихователь):

Хороші ви хлопчики і дівчатка, розумні. Для таких розумних дітей є

у мене ще завдання. Вирішуйте, якщо хочете допомогти Червону Шапочку.

Скільки сонечок на небі?

Скільки очей у сови?

Скільки вогників у світлофора?

Скільки пальців у рукавички?

Гуляє в джунглях старий слон.

І самотній, і сумний він,

Але підійшов до нього синок,

І більше слон не самотній.

Скільки слонів гуляє в джунглях? (2)

У садку гуляв павич,

Підійшов ще один.

І один павич за кущами,

Скільки їх, рахуйте самі. (3)

4. Вовк (за нього вихователь):

- Знайшов я в лісі шишки, і хочу вам подарувати. Я буду показувати цифри, а ви беріть собі стільки шишок, яку я покажу цифру.

Діти називають цифру і беруть шишки зі столу.

А тепер давайте розповімо і покажемо вірш про ведмежат.

Физкультминутка

Ведмежата в частіше жили,

Головою своєї крутили

Ось так, ось так,

Головою своєї крутили,

Ведмежата мед шукали

Дружно дерево качали,

Ось так, ось так,

Дружно дерево качали,

Ось так, ось так,

Дружно дерево качали,

5. Вовк (за нього вихователь):

- Молодці, хлопці й дівчата, навіть не хочеться з вами розлучатися!

Але мені ще в одній справі потрібно допомогти. Подарував мені недавно ведмідь

Килим. Приніс я його додому, і виявилося, що килим моль пошкодила.

Попросив я свою подругу лисицю килим зашити, а руда шахрайка мені

У мішечку, не зрозумію. Давайте, діти, розберемося разом і відремонтуємо

Мій килим.

На стіл викладається «килим» з картону великого розміру з отворами

У формі геометричних фігур. Діти називають геометричні фігури,

Які показує вовк, і закривають ними отвори в «килимі».

Вовк (за нього вихователь):

Молодці ви все, хлопці!

Відгадали всі загадки!

І в грі ви, малята,

Теж дуже гарні!

Як я і обіцяв, відпущу Червону Шапочку. Зачекайте, зараз вона до вас

Прийде!

До побачення!

вихователь:

Зараз я приведу Червону Шапочку.

Червону Шапочка:

- Вітаю! Спасибі, діти, що виручили мене!

вихователь:

Сьогодні ми на занятті згадали назви геометричних фігур.

Цифри 1,2,3,4.

Навчилися викладати цифру 4 з паличок

Ми виконали всі завдання вовка, допомогли Червону Шапочку.

Червону Шапочка:

За те, що ви рятували мене я залишаюся з вами пограти і потанцювати.

Вихователь включає пісеньку Червоної Шапочки.