Technologický preukaz na platené zdravotné výkony. O schválení technologických máp na konzultácie s odbornými lekármi. Technologická mapa na konzultáciu s chirurgom
MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA REGIÓNU RIAZAN
OBJEDNAŤ
O SCHVÁLENÍ TECHNOLOGICKÉHO PREUKAZU LEKÁRSKEHO SLUŽBY V ŠPECIÁLNOM ODBORE "KARDIOLÓGIA"
S cieľom dorovnať náklady na platené zdravotnícke služby s rovnakým názvom poskytované vládne agentúry zdravie Riazanská oblasť, objednávam:
1. Schváľte technologickú mapu:
Konzultácia s kardiológom podľa prílohy tohto poriadku.
2. Vedúci lekári lekárske organizácie štátny systém Zdravotníctvo regiónu Ryazan poskytovať platené lekárske služby v špecializácii "kardiológia" v súlade so schválenou technologickou mapou.
3. Kontrolou plnenia tohto príkazu poveriť námestníka ministra O.V.Mitinu.
minister
A.A.PRILUTSKY
Aplikácia. ROUTOVANIE
Konzultácia s kardiológom (názov zákroku, služby)
Exekútor | Použité vybavenie | Použité lieky, obväzy, zariadenia nízkej hodnoty a lekárske nástroje | Zoznam regulačných dokumentov |
||||||
doktor, zdravotná sestra, zdravotná sestra | Čas na 1 procedúru (min.) | názov | Prevádzkový čas (min.) | názov | Množstvo na 1 postup (gramy, kusy uveďte) | Doba používania nástrojov (normatívna) | |||
Vstupné stretnutie (vyšetrenie, konzultácia) s kardiológom: zber anamnézy a sťažností, vyšetrenie, predpis a interpretácia výsledkov dodatočného vyšetrenia. Predpis liekovej terapie. Príprava zdravotnej dokumentácie | Kardiológ | Lekárske podlahové váhy | Tonometer krvného tlaku | ||||||
Fonendoskop | |||||||||
Lekárske lehátko | |||||||||
Stopky | |||||||||
Lekársky teplomer | |||||||||
Lekársky výškomer | |||||||||
Centimetrová páska |
Disciplína/MDK
.
1. Predmet:
Stiahnuť ▼:
Náhľad:
Technologická mapa lekcie
Disciplína/MDK
POPOLUDNIE. 04 Vykonávanie prác v jednom alebo viacerých povolaniach robotníkov a pozíciách zamestnancov,
MDK 04.03. Technológia zdravotníckych služieb.
Špecialita:____Ošetrovateľstvo______
- Predmet: Technika vykonávania intramuskulárnych injekcií.
- Lekcia č. 16 (oddiel 4)
- Miesto lekcie: predklinická prax „Technológie na poskytovanie zdravotníckych služieb“
- Forma a typ lekcie:
Praktická lekcia. Kombinovaná lekcia
- Ciele lekcie:
Spoločný cieľ: Študent ovláda techniku intramuskulárnej injekcie na fantóm.
Konkrétne ciele:
Študent musí byť schopný:
- vyberte miesto pre im injekciu a vytvorte čo najpohodlnejšiu polohu pre pacienta počas injekcie
- liečiť kožu pacienta počas injekcie
- natiahnite danú dávku lieku z ampulky fľaštičky
- vykonať intramuskulárnu injekciu
- posúdiť komplikácie, ktoré sa u pacienta vyskytli počas injekcie
- zaškoliť pacienta a jeho rodinných príslušníkov na vykonávanie IM injekcií
- aplikovať deontologické komunikačné schopnosti s pacientom pri vykonávaní injekcie
Študent musí vedieť:
Anatomické oblasti pre IM injekcie
- miesta na IM injekcie
- možné komplikácie intramuskulárnych injekcií, opatrenia na ich prevenciu
- univerzálne opatrenia pri práci s injekčnými striekačkami, ihlami, kontaktom s krvou
- pravidlá pre manipuláciu so striekačkami, ihlami, podnosmi, vatovými tampónmi
Podporujte formovanie OK a PC
všeobecné kompetencie:
OK. 2 Organizovať vlastné aktivity, voliť štandardné metódy a spôsoby plnenia odborných úloh, hodnotiť ich realizáciu a kvalitu.
profesionál:
PC 4. Poskytovať lekárske služby v rámci svojich právomocí. Vykonajte ošetrovateľský proces.
- zdroje:
metodická: technologická mapa lekcie, referenčný sumár, slide sprievod;. kontrolné materiály, letáky.
TSO
počítač, televízor;
Náradie a vybavenie:. Manipulačné stoly. podnosy, injekčné striekačky, vatové tampóny, antiseptiká, rukavice, nádoby na odpadový materiál, injekčný simulátor
- Zdroje informácií:
Hlavná
názov | Vydavateľstvo a rok vydania |
||
Praktický sprievodca do predmetu „Základy ošetrovateľstva“. | Mukhina S. A., Tarnovskaya I. I. | ||
Základy ošetrovateľstva. | Obukhovets T.P., Sklyarova T.A., Chernova O.V. | Rostov n/a: Phoenix, 2014. |
|
Základy ošetrovateľstva. Manipulačné algoritmy. | Ostrovskaya I.V., Shirokova N.V., Klyukova I.N. | Moskva Geotar-Media Publishing Group, 2012 |
Dodatočné
názov | Vydavateľstvo a rok vydania |
||
"Všeobecná sestra." Učebnica. | N. V. Turkina, A. Filenko | Partnerstvo vedeckých publikácií KMK 2007. |
|
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie č. 342 z 26. novembra 1998 „O posilnení opatrení na prevenciu týfusu a boja proti všiam“ | |||
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Ruska z 24. januára 2003 č. 4 „O opatreniach na zlepšenie organizácie zdravotná starostlivosť pacientov s arteriálnou hypertenziou v Ruskej federácii“. | |||
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie zo dňa 05.08.03 č. 330 „O opatreniach na zlepšenie terapeutická výživa v lekárskych a preventívnych zariadeniach Ruskej federácie“ | |||
Príkaz Ministerstva zdravotníctva Ruska zo 17. apríla 2002 č. 123 „Protokol o manažmente pacientov. Preležaniny." | |||
OST 42-21-2-85. Sterilizácia a dezinfekcia zdravotníckych produktov. Metódy, prostriedky a spôsoby; | |||
SanPiN 2.1.3. 2630-10 „Sanitárne a epidemiologické požiadavky na organizácie zapojené do zdravotníckych činností“. Schválené uznesením hlavného sanitárneho lekára Ruskej federácie zo dňa 18.5.2010 č.58 |
Internetové zdroje
http://dezsredstva.ru/ - smernice pre dezinfekčné prostriedky, regulačné dokumenty;
http://www.consultant.ru/- predpisy;
http://www.recipe.ru/ - predpisy;
www.med-pravo.ru - predpisy.
www.rosmedlib.ru – lekárska študentská knižnica
http://www.fcior.edu.ru/ – FCIOR – Federálne centrum informačné a vzdelávacie zdroje.
Katalóg vzdelávacích modulov podľa disciplín.
- Priebeh lekcie:
Nie | Fáza lekcie | čas | Metódy školenia | Činnosť učiteľa | Aktivity študentov |
Organizovanie času | 20 minút | Verbálna metóda Tvorba orientačných podkladov | Oznamuje tému hodiny, stanovuje jej ciele a zámery a stručne načrtáva štruktúru spoločnej práce. Kontroluje prítomných | Počúvajte, pochopte, robte si poznámky |
|
Stanovenie cieľov, aktualizácia základných vedomostí - | 40 min. | Kontrola počiatočnej úrovne vedomostí | Distribuuje zadania testov pre ovládanie vstupu a ponúka ich realizáciu Analyzuje najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťate pri odpovedaní na testové otázky | Vykonajte testy zadania, písomné označenie správnych odpovedí |
|
Motivácia k vzdelávacím aktivitám | 20 minút | Aktivácia kognitívna aktivitaštudentov | Formuje potrebu študentov po kognitívnej činnosti: vysvetľuje potrebu študovať a zvládnuť túto tému, odhaľuje praktický význam vedomosti a zručnosti získané v triede pre odborná činnosť | Počúvajte, robte si poznámky, vnímajte a pochopte kognitívne úlohy |
|
Učenie sa nového materiálu | 40 min. | Formovanie zručností a schopností; | vysvetlenie látky pomocou ilustrácií, schém, tabuliek. | Naučte sa nové vedomosti a zručnosti. |
|
Zovšeobecnenie a systematizácia vedomostí (Osvojenie a upevnenie praktických zručností) | 120 min | Sleduje pokrok samostatná prácaštudentov. Poskytuje pomoc pri prekonávaní vznikajúcich ťažkostí. Opravuje činy a slová žiakov. Analyzuje a hodnotí každú prácu | Naučte sa nové vedomosti, zručnosti a pokyny od učiteľa pri plnení praktických úloh. Analyzujte, porovnávajte vedomosti a zručnosti získané počas hodiny s odbornými kompetenciami, ktoré sa v nich už vytvorili |
||
Reflexia | 10 min | Vykonajte vnútorné sebahodnotenie ich chápania nových vecí vzdelávací materiál vyvodiť príslušné závery |
|||
Výsledky lekcie | 30 min | Zhŕňa lekciu. Hodnotí prácu jednotlivých študentov a skupiny ako celku a prečíta známky do vzdelávacieho denníka. Dáva domácu úlohu | Počúvať učiteľa Napíšte si domácu úlohu |
||
Celkový čas triedy (min) | 270 min |
- Obsah lekcie
Technika vykonávania intradermálnych a subkutánnych injekcií.
Možné komplikácie spojené s užívaním lieky. Taktika sestry.
- Formy a metódy sledovania rozvoja OK a PC (hodnotenie vedomostí a zručností zahrnutých v kompetencii):
Výsledky vzdelávania (OK a PC) | Hlavné ukazovatele na hodnotenie výsledkov | Formy a metódy monitorovania a hodnotenia |
všeobecné kompetencie: OK 1, Pochopte podstatu a spoločenský význam jeho budúce povolanie, prejavujte o ňu stály záujem. OK 2, Zorganizujte si vlastné aktivity na základe cieľa a spôsobov jeho dosiahnutia, ktoré určí manažér OK 3; Analyzovať pracovnú situáciu, vykonávať aktuálny a konečný monitoring, vyhodnocovať a korigovať vlastné aktivity a byť zodpovedný za výsledky svojej práce. OK 4; Vyhľadajte potrebné informácie efektívnu implementáciu odborné úlohy. OK 6. Pracujte v tíme, efektívne komunikujte s kolegami, vedením a spotrebiteľmi. OK 7 Zaobchádzajte s historickým dedičstvom a kultúrnymi tradíciami opatrne, rešpektujte sociálne, kultúrne a náboženské rozdiely. OK 8 Dodržiavajte predpisy na ochranu práce, požiarne a bezpečnostné predpisy. profesionál: PC 1.1, 1.2, 1.4, Dodržiavať zásady profesionálnej etiky: efektívne komunikovať s pacientom a jeho okolím v procese profesionálnej činnosti, radiť pacientovi a jeho okoliu v otázkach starostlivosti a sebaobsluhy. PC1.5, Pripravte zdravotnú dokumentáciu. PC1.6, Poskytovať zdravotnícke služby v rámci svojich právomocí. PC2.1. 2,2, 2,4, 2,5. Poskytnite pacientom a personálu bezpečné nemocničné prostredie vrátane kontroly infekcií, priemyselnej hygieny a osobnej hygieny na pracovisku. |
|
|
- Domáce úlohy (označujúce mimoškolskú samostatnú prácu)
. *Náučná literatúra:
L1 Mukhina S.A., Tarnovskaya I.I., Teoretický základ Ošetrovateľstvo: Učebnica. – 2. vyd., rev. a dodatočné – Moskva, Geotar-Media Publishing Group, 2010 (2011).
L2 Mukhina S. A., Tarnovskaya I. I., „Praktická príručka k predmetu „Základy ošetrovateľstva“ Moskva, Geotar-Media Publishing Group, 2010 (2011).
L1. p.355-361
L2. str.500-510
Mimoškolská samostatná práca- Teoretické zdôvodnenie každej fázy manipulačného algoritmu, vývoj technológie vykonávania.
MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA REGIÓNU RIAZAN
OBJEDNAŤ
O SCHVAĽOVANÍ TECHNOLOGICKÝCH KARIET PRI KONZULTÁCII S ODBORNÍKOM
S cieľom vyrovnať náklady na platené lekárske služby s rovnakým názvom, ktoré poskytujú štátne zdravotnícke organizácie regiónu Ryazan, objednávam:
1. Schvaľujte technologické mapy:
konzultovať s praktickým lekárom;
Na konzultáciu s chirurgom;
Na konzultáciu s gynekológom podľa prílohy tohto poriadku.
2. Vedúci lekári štátnych zdravotníckych organizácií regiónu Riazan poskytujú platené lekárske služby na konzultácie s odbornými lekármi v súlade so schválenými technologickými mapami.
3. Kontrolou plnenia tohto príkazu poveriť námestníka ministra O.V.Mitinu. v oblasti organizácie lekárskej starostlivosti pre dospelých a námestníčke ministra zdravotníctva Bolshakovej E.E. z hľadiska organizovania pôrodníckej a gynekologickej starostlivosti.
minister zdravotníctva
L.N.TYURINA
Aplikácia. TECHNOLOGICKÁ KARTA NA KONZULTÁCIU S TERAPEUTOM
Aplikácia
k objednávke
ministerstvo zdravotníctva
Riazanská oblasť
zo dňa 30.09.2014 N 1551
Exekútor | Použité vybavenie | |||||||
názov | čas na 1 procedúru (min) | názov | prevádzkový čas (min) | názov | ||||
Konzultácia s praktickým lekárom | Lekár terapeut | elektronické podlahové váhy | prístroje na meranie tlaku | |||||
Zdravotná sestra | špičkový výstupný rýchlomer (špičkový prietokomer) | fonendoskop | ||||||
pulzný oxymeter | glukomer | |||||||
stadiometer | ||||||||
ručná lupa | ||||||||
meracia páska |
TECHNOLOGICKÁ KARTA NA KONZULTÁCIU S CHIRURGOM
(názov postupu, služby)
Exekútor | Použité vybavenie | Použité lieky, obväzy, zariadenia a nástroje nízkej hodnoty | Zoznam regulačných dokumentov |
|||||
názov | čas na 1 procedúru (min) | názov | prevádzkový čas (min) | názov | množstvo na 1 procedúru (gramy, kusy) | podmienky používania nástrojov (normatívne) | ||
konzultácie s chirurgom | Chirurg | pracovný stôl | stadiometer | Príkaz Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie zo dňa 15.12.2012 „O schválení postupu poskytovania zdravotnej starostlivosti dospelej populácii v oblasti chirurgie“ |
||||
Chirurgova sestra | pracovná stolička | tonometer | ||||||
negatoskop | ||||||||
skrinka na obväzy a lieky | stetofonendoskop | |||||||
lekárska kartotéka | lekársky teplomer | |||||||
lampa bez tieňa | stolová lampa | |||||||
laserový prístroj na resekciu a koaguláciu | ||||||||
ambu taška | zvinovací meter | |||||||
chirurgická odsávačka | ||||||||
rádiochirurgický nôž | ||||||||
nádoba na uloženie sterilných nástrojov | ||||||||
operačný stôl | ||||||||
toaletný stolík | ||||||||
stôl s nástrojmi | ||||||||
manipulačný stôl | ||||||||
malá chirurgická súprava | ||||||||
sterilizátor na lekárske nástroje | ||||||||
suchá tepelná skriňa na sterilizáciu lekárskych nástrojov | ||||||||
chladnička | ||||||||
baktericídny žiarič vzduchu | ||||||||
bezpečné na uchovávanie liekov | ||||||||
osobný počítač s tlačiarňou, pripojenie na internet | ||||||||
dlaha na liečbu zlomenín kľúčnej kosti | ||||||||
dlaha na upevnenie ruky a prstov | ||||||||
drôtená dlaha na horné a dolné končatiny | ||||||||
transportná dlaha na dolné končatiny | ||||||||
držiak na hlavu (límec Shants) | ||||||||
prenosná resuscitačná súprava | ||||||||
nádoby na dezinfekciu nástrojov | ||||||||
nádoby na zber domového a zdravotníckeho odpadu |
TECHNOLOGICKÁ KARTA NA KONZULTÁCIU S PôRODNÍKOM-GYNEKOLÓGOM
(názov postupu, služby)
Exekútor | Použité vybavenie | Použité lieky, obväzy, zariadenia a nástroje nízkej hodnoty | Zoznam regulačných dokumentov |
||||||
názov | čas na 1 procedúru (min) | názov | prevádzkový čas (min) | názov | množstvo na 1 procedúru (gramy, kusy) uveďte | podmienky používania nástrojov (normatívne) | |||
Konzultácia s pôrodníkom-gynekológom | Pôrodník-gynekológ, pôrodná asistentka | gynekologické kreslo | sada gynekologických nástrojov (zrkadlo, lyžica Volkmann) | raz | Príkaz Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie zo dňa 1.11.2012 N 572-n „O schválení postupu poskytovania zdravotnej starostlivosti v oblasti pôrodníctva a gynekológie (okrem použitia technológií asistovanej reprodukcie)“ |
||||
1. Odber anamnézy, oboznámenie sa so zdravotnou dokumentáciou. | sterilné rukavice | raz | |||||||
sterilné tampóny | raz | ||||||||
cito-štetec | raz | ||||||||
šmykľavka | veľa krát |
IN Zdravotné stredisko K riešeniu tohto problému prispela Banka Ruska vytvorením a využitím v diagnostickej a liečebnej práci technologická mapa manažment pacienta - metodickú príručku pre lekárov, kde je definovaný algoritmus poskytovania zdravotnej starostlivosti pri určitých ochoreniach.
Etapa 12. Časť „Vzdelávanie pacientov“ uvádza hlavné ciele edukácie pacientov v každej etape a uvádza potrebné aktivity.
Štádium 13. Uvádzajú sa kritériá prepustenia z nemocnice, t. j. očakávané výsledky liečby.
Etapa 14. Uvádza sa čas, miesto a spôsob posúdenia správnosti technologického postupu, t. j. stanovia sa kontrolné body procesu.
Kontrolné body sú charakteristické oblasti procesu, v ktorých sa najčastejšie vyskytujú systémové (súvisiace s nesprávnou organizáciou práce) odchýlky procesu od návrhu. Meranie procesu v týchto bodoch umožňuje jeho najefektívnejšie sledovanie. Kontrolný bod zahŕňa miesto, čas, predmet hodnotenia.
Krok 15. Ukazovatele kvality sú uvedené.
Ak nie sú k dispozícii presné informácie o charakteristických systémových odchýlkach procesu alebo jeho štádia, je ťažké stanoviť kontrolné body. Potom, aby zhodnotili proces, uchýlia sa ku konštrukcii hypotézy, ktorá predpokladá najpravdepodobnejšie odchýlky. Na označenie týchto hypotetických odchýlok v medicínskych technologických procesoch americkí vedci navrhli použiť termín „ukazovatele kvality“.
Ukazovatele kvality sú kvantitatívne alebo kvalitatívne ukazovatele zamerané na vyhľadávanie možných odchýlok, ktorých prítomnosť odborník predpokladá, ale význam pre posúdenie správnosti postupu nebol preukázaný.
Indikátory kvality pre vývojový diagram pre manažment somatických pacientov trpiacich depresívnymi poruchami
Ukazovateľ 1
Indikátor |
Lekári by sa mali pýtať na prítomnosť depresívnych epizód u pacientov:
|
Skríning depresie je potrebný:
|
|
Tieto rizikové faktory depresie boli zistené v prierezových štúdiách |
Ukazovateľ 2
Indikátor |
Pri diagnostikovaní depresie je potrebné zdokumentovať špecifické komorbidné poruchy:
|
Zdôvodnenie zavedenia ukazovateľa |
Je potrebné včas odhaliť depresiu:
|
Tieto komorbidné poruchy môžu spôsobiť depresiu. Lekár by ich mal vziať do úvahy pri plánovaní liečby depresie. |
Výpočet indikátora kvality Čitateľ - počet pacientov, u ktorých je indikátor kvality splnený (v kontrolovanom časovom období).
Menovateľom je počet pacientov liečených na depresiu (počas kontrolovaného obdobia).
Krok 16. Označujú sa typické technologické porušenia.
Etapa 17. Aplikácia odráža protokoly hlavných činností (napríklad psychofarmakoterapia, hodnotenie rizík, fyzická rehabilitácia atď.).
Krok 18. Uvádza sa zoznam referencií (v prílohe).
Etapa 20. Pripravuje sa návrh zákazky na implementáciu technologickej mapy v zdravotníckom zariadení.
Po vypracovaní technologickej mapy na záverečnom stretnutí pracovná skupina vykoná sa záverečný schvaľovací postup a vypracuje sa zodpovedajúci protokol.
Schéma technologickej tabuľky hospitalizovaného pacienta
Názov nozologickej formy________________________________________________
Dĺžka hospitalizácie________ dní +_______ dní na rehabilitačnom oddelení
Parameter |
Fáza manažmentu pacienta |
||
Recepcia oddelenie |
NEMOCNICA |
Rehabilitačné oddelenie |
|
Trvanie liečby |
|||
Ošetrujúci lekár |
|||
Odborné konzultácie |
|||
Fyzické údaje |
|||
Posúdenie parametra dôležitého pre taktiku manažmentu pacienta: |
|||
Manipulácie a inštrumentálne štúdie: |
|||
Laboratórny výskum: |
|||
Prognóza ochorenia, hodnotenie rizikovej triedy |
|||
Terapeutické opatrenia: |
|||
Fyzická aktivita |
|||
Edukácia pacienta |
|||
Kritériá prepustenia (v lôžkovej a rehabilitačnej fáze): |
|||
Kontrolné body/ukazovatele kvality: |
|||
Typické technologické porušenia: |
|||
Poskytovanie zdravotnej starostlivosti na základe vypracovanej technologickej mapy umožňuje koordinovať úkony všetkých účastníkov procesu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Informácie v ňom uvedené majú poradenský charakter a ich cieľom je pomôcť lekárom robiť správne klinické rozhodnutia. Vývojový diagram nenahrádza odborný klinický úsudok.
V Medical Center sú všetky technologické mapy zostavené v elektronickom formáte, čo značne uľahčuje prácu s nimi a umožňuje vykonávať zmeny a doplnky bez zbytočných ťažkostí.
Riadenie kvality lekárskej starostlivosti pomocou technologických tabuliek pre manažment pacienta
Na základe informačno-analytického vedomostného základu je vytvorený projekt manažmentu pacienta a jeho manažment je organizovaný podľa vypracovanej technologickej mapy. Pri aktuálnej a výstupnej prehliadke sa sleduje realizácia medicínsko-technologického postupu, sleduje sa úplnosť, včasnosť a efektívnosť zdravotnej starostlivosti, ako aj miera dodržiavania technologickej disciplíny a názor pacienta. Vyšetrenie vykonávajú poprední odborníci a vedúci oddelení.
Pri ústavnej liečbe sa priebežné hodnotenia vykonávajú, kým je pacient v nemocnici. Deje sa tak, aby bolo možné upraviť liečbu, ak dôjde k porušeniam. Po prepustení pacienta sa anamnéza spolu s technologickou tabuľkou odovzdá špecialistovi na finále odborné posúdenie do akej miery diagnostický a liečebný proces u konkrétneho pacienta zodpovedal tomu, ktorý bol vyvinutý v tomto zdravotníckom zariadení technologický postup, indikátory kvality pre túto somatickú nosológiu.
Jeden z rozdielov moderný model kvalita lekárskej starostlivosti je zameranie sa na potreby a očakávania spotrebiteľov, najmä zameranie sa na objektívne štúdium názorov samotných pacientov.
Medical Center analyzuje názory pacientov na dosiahnuté výsledky liečby, čo je jedna z najdôležitejších záverečných fáz kontroly kvality diagnostického a liečebného procesu. V záverečnej fáze pobytu v nemocnici je pacient požiadaný, aby odpovedal na otázky v dotazníku.
Záverečnou fázou manažérstva kvality sú zmeny v technologickej mape na základe analýzy technologických odchýlok - zlepšenie procesu, jeho reengineering. Proces riadenia kvality je teda nepretržitý a uzavretý.
Zavedenie technologických tabuliek pre manažment pacienta v Medicínskom centre umožnilo zlepšiť kvalitu poskytovanej starostlivosti: 3-násobne znížiť počet technologických odchýlok, dosiahnuť požadovaný výsledok liečby pre určité nosológie u 70 % pacientov, zvýšiť spokojnosť pacientov niekoľkokrát (v súčasnosti je to 95-98%).
Technologický prístup k poskytovaniu lekárskej starostlivosti je univerzálny: technologickú mapu je možné použiť pre akúkoľvek nosológiu a v akomkoľvek zdravotníckom zariadení v rôznych štádiách lekárskej starostlivosti.