Носкова Олена В'ячеславівна
Навчальний заклад:Мадоу Ушаковской дитячий сад "Золота рибка"
Короткий опис роботи:

Дата публікації: 2017-02-26 Конспект НСД з математичного розвитку дошкільників в підготовчій групі «Фіалка» Носкова Олена В'ячеславівна Формувати вміння дітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі, На додавання і віднімання в межах 10, з опорою на наочність. Вчити дітей аналізувати завдання. Закріпити рахунок в межах 10 у прямому та зворотному порядку.

Переглянути світедельство про публікацію

Конспект НСД з математичного розвитку дошкільників в підготовчій групі «Фіалка»

мета:формувати вміннядітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі, на додавання і віднімання в межах 10, з опорою на наочність.
завдання:

1. Вчити дітей аналізувати завдання.Закріпити рахунок в межах 10 у прямому та зворотному порядку.

2. Розвивати зорове і слухове увагу, дрібну моторикурук, логічне мисленнядітей.

3. Виховувати особистісні якостіу кожної дитини: стійкість інтересу до математичних знаньі вмінням, цілеспрямованість, зосередженість, допитливість.

Хід заняття:

Діти на килимі.

1. Організаційний момент.

Хлопці, до нас сьогодні на заняття прийшли гості. Давайте з ними привітаємось. Покажемо, які ми дорослі, свої знання, поведінку.

2. Бесіда.

- Сьогодні у нас в гостях наш старий знайомий Мишеня Пік. Розкажіть, чим він любить займатися? Мишеня любить отримувати знання. Як можна назвати одним словом Мишеняти? (Допитливим).

- Мишеня Пік для нас з вами приніс дуже багато цікавих завдань. Я думаю, ви з усіма завданнями впораєтеся. Всі готові? У всіх гарний настрій? Зараз перевіримо.

Діти стають в коло. «Зібралися всі діти в коло. Я твій друг і ти мій друг. Міцніше за руки візьмемося, і один одному посміхнемось! ».

- Перше завдання: Яка зараз пора року? Назви три зимові місяці. Зараз який місяць? Назвіть дні тижня. Який сьогодні день тижня?

3. Математична розминка «Веселий рахунок».

- Друге завдання називається «Веселий рахунок».

Хором порахуємо від 1 до 10. Зворотний рахунок від 10 до 1.

Порахуй через одне число. Порахуй через два числа.

Порахуй від 3 до 7, від 2 до 5. Яке число я пропустила: 1,2,3,4,6,7,8,9,10.

- Завдання ускладнюються. Повіяв вітер, і все картки з цифрами розлетілися.

Нам треба загадку відгадати. «Різнокольорове коромисло через річку повисло» (веселка).

А скільки кольорів у веселці? (сім). Знайдіть картку з цифрою 7. Назвіть сусідів числа 7. Знайдіть картки з цифрами 6 і 8. Яке число більше 6 або 8; менше?

Вгадайте, яке число я загадала, якщо воно на 1 менше 5; на 2 більше 7.

Назви число більше 2, але менше 4.

- Все числа можна розділити на ...? (Парні і непарні). Назвіть парні числа; непарні. Картки з цифрами від 1 до 10 потрібно розкласти так, щоб в одному обручі були картки з парними цифрами, в іншому непарними.

- Молодці!

Діти сідають за столи.

3. Нова тема.

- Мишеня Пік приніс ще одне завдання, найскладніше. Щоб правильно виконати це завдання треба бути дуже уважним.

На дошці висить малюнок до задачі: «На гілці сидять 4 Снігура і 2 синички. Скільки всього птахів сидить на гілці? ».

- Які птахи сидять на гілці? (Снігурі і синиці).

- Скільки снігурів сидить на гілці? (чотири). Покладіть стільки червоних паличок, скільки снігурів на гілці. Покладіть стільки жовтих паличок, скільки синичок на гілці.

- Це те, що нам відомо, тобто умову задачі.

- Хто скаже питання завдання? Що потрібно зробити, щоб відповісти на питання? (Треба скласти, додати). З'єднувати палички і рахуйте. Чи зможемо відповісти на питання завдання: скільки всього птахів на гілці? (На гілці 6 птахів).

- Як записати рішення і відповідь завдання в зошиті?

Одна дитина працює біля дошки, пояснюючи свої дії: до 4 додати 2 вийде 6. Відповідь: На гілці 6 птахів.

- У лівому верхньому кутку листочка знайшли клітинку і записуємо: 4 + 2 = 6.

4. Закріплення нової теми.

Аналогічно складають і вирішують задачу на віднімання.

- Молодці. Добре справилися з цими завданнями. Мишеня Пік дуже радий. У нього для вас є останнє завдання. У нижньому кутку листочка поставили крапку. Від цієї точки проводимо 2 клітинки вгору, 3 клітинки вправо, 2 клітинки вгору, 2 клітинки вліво, 2 клітинки вгору, 2 клітинки вправо, 1 клітинка вгору, 1 клітинка вправо, 5 клітинок вниз, 3 клітинки вправо, 1 клітинка вниз, 1 клітинка вліво, 1 клітинка вниз, 6 клітинок вліво. Що вийшло? (Кораблик). На цьому кораблику Мишеня Пік відправляється в кругосвітнє плавання. Давайте скажемо йому спасибі і щасливої ​​дороги.

5. Підсумок заняття.

- Що нового ви дізналися сьогодні на занятті? Що вам найбільше сподобалося? Молодці хлопці! Я дуже рада, що у вас все вийшло.

(Відкрите заняття, проведене в лютому 2017р. Для запрошених вчителів початкових класів).

Мета: виховувати інтерес до математики; почуття товариськості, бажання прийти на допомогу; продовжувати вчити дітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі, на додавання і віднімання в межах 10. Закріпити рахунок в межах 10 у прямому та зворотному порядку, розвивати слухове увагу і координацію рухів; логічне мислення дітей; удосконалювати знання про геометричні фігури і орієнтування на площині; вміння швидко орієнтуватися в просторі на обмеженій площині.

Матеріали: 2 листи (І посилка)Цариці Математики, геометричні фігурирізних кольорів і розмірів; аркуш ватману; клейові олівці; рахункові палички; наочний матеріал для вирішення арифметичних задач; м'яч; буквено-числові картки від 1 до 10; картонні золоті медалі «Юному математику» .

Хід заняття:

вихователь: «Хлопці, сьогодні у нас багато гостей ...»

До групи входить дорослий з конвертом в руках і каже: "Вам лист" .

вихователь: "Щиро Дякую. Зараз подивимося…"

Розглядає конверт і здивовано каже: «Хлопці, цей лист нам прислала сама Цариця Математика. Ось, послухайте, що вона пише » . Читає лист.

Конверт з листом оформлений цифрами, знаками, геометричними фігурами.

1. Лист Цариці Математики: «Здрастуйте, дорогі хлопці! Пише вам Цариця Математика. Мені дуже потрібна ваша допомога. Справа в тому, що в моє математичне царство забрався двієчник і хуліган. Він створив жахливі речі: зруйнував геометричні фігури в моєму місті, абсолютно не знає цифр. Цей двієчник зіпсував візерунки з рахункових паличок, вирішив завдання з помилками!

Все порушилося в моєму математичному царстві-державі! Жителі моєї країни страшно налякані, і нікому нам допомогти.

Дорогі хлопці, якщо ви сміливі, кмітливі, уважні і не боїтеся труднощів, поспішіть до нас на допомогу! Математичне царство в небезпеці.

Ваш друг, Цариця Математика ».

«Ну, що, хлопці, допоможемо Цариці Математики навести порядок в її математичному царстві-державі?»

діти: «Так, так, допоможемо!»

вихователь: «Але потрапити в це царство зовсім не просто, для цього потрібно пройти випробування. Пам'ятайте, щоб впоратися з усіма труднощами, ви повинні бути кмітливими, сміливими, уважними і спостережливими. Але найголовніше, що повернутися ми зможемо тільки в тому випадку, якщо впораємося з усіма завданнями. Ну, що, чи не передумали? Тоді в дорогу! »

Проходження завдань.

1. - Хлопці, щоб потрапити в математичну країну, треба відповісти на питання:

Мета: закріплювати у дітей образне мислення і сприйняття, вміння сприймати завдання на слух, лічити про себе, розвивати кмітливість і швидкість реакції.

Хід: Діти шикуються в шеренгу і по черзі відповідають на питання вихователя, при кожному питанні вихователь кидає дитині м'яч, відповідаючи, дитина повертає м'яч (Питань за кількістю дітей):

  1. Скільки вух у двох мишей? (4)
  2. Скільки днів у тижні? (7)
  3. Скільки очей у світлофора? (3ілі 2)
  4. Скільки пальців на одній руці? (5)
  5. Скільки сонечок на небі? (1)
  6. Скільки лап у двох собак? (8)
  7. Скільки пальців на двох руках? (10)
  8. Скільки в тижні вихідних днів? (2)
  9. Скільки сонечок на небі вночі? (0)
  10. Яке число більше 8, але менше 10? (9)
  11. Скільки яблук на березі, якщо 3 росло, одне впало? (0)
  12. У вазі три ромашки і два тюльпана. Скільки всього ромашок у вазі? (Три ромашки).
  13. Що станеться з білою хусткою, якщо його опустити в Чорне море? (Він стане мокрим.)
  14. У лютому в нашому дворі розцвіли три ромашки і дві троянди.

Скільки стало квітів у дворі? (Ніскільки. У лютому квіти не ростуть.)

15. Діти ліпили сніговика. Після цього на батареї сохли шість рукавиць. Скільки дітей ліпили сніговика? (Троє).

вихователь: «Молодці, хлопці, ви успішно пройшли випробування, і тепер ми з вами в математичній країні. А ось і перше завдання: вам належить стати рятувальниками і будівельниками. зруйнований ціле місто, Який складається з геометричних фігур, але ми його відновимо. Давайте згадаємо, з чого складається місто » .

діти: «З будинків, жителів, транспорту, дерев, тварин, птахів, рослин» .

2. Завдання «Побудуй місто з геометричних фігур»

Мета: закріплювати вміння складати колективну аплікаціюу вигляді міста з геометричних фігур; працювати спільно, швидко і акуратно наклеювати фігури, створюючи з готових форм зображення людей, будинків, транспорту, дерев і т.д.

Матеріал: ватман, геометричні фігури з кольорового паперу різних формі розмірів, клейові олівці.

Хід: діти виконують аплікацію на ватмані з геометричних фігур, тобто «Відновлюють» зруйноване місто: будинки, дерева, транспорт, людей, тварин, птахів. Робота проходить у швидкому темпі.

Вихователь: «Молодці, хлопці! Ви опинилися чудовими архітекторами і будівельниками. Ожила математична країна, але попереду у нас ще багато справ!

3. Зараз нам належить виконати наступне завдання- викласти задану геометричну фігуру з паличок.

(Ігрове завдання зі рахунковими паличками).

Мета: закріплювати знання дітей про геометричні фігури, сприймати завдання на слух, викладати з рахункових паличок візерунки; бачити і називати фігури, складові візерунки.

Матеріали: рахункові палички.

Хід: вихователь дає дітям завдання:

  1. Побудуйте фігуру, у якої 3 кута і 3 боку (Трикутник).
  2. Побудуйте фігуру, у якої всі сторони рівні (Квадрат).
  3. Побудуйте фігуру, у якої 2 сторони довгі і 2 сторони короткі (Прямокутник).
  4. Побудуйте фігуру, у якій 5 кутів і 5 сторін (П'ятикутник).
  5. Побудуйте фігуру з трьох паличок. Що вийшло? (Трикутник).

вихователь: «Молодці, хлопці, ви чудово впоралися із завданням! А тепер перевіримо, хто з вас найспритніший і уважний » .

4. Складання та рішення арифметичних задач

Мета: закріплювати вміння дітей складати найпростіші арифметичні задачі на додавання і віднімання в межах 10, записувати рішення у вигляді прикладів, самостійно вибираючи потрібний знак («Плюс» або «мінус).

Матеріал: демонстраційний рахунковий матеріал.

Хід: вихователь показує демонстраційний матеріалі задає тему: «Складіть задачу про кораблики» (Рибок, яблука, гриби, морквини і т.д.).

6 + 3 - в море плавало 6 корабликів, до них припливло ще 3. Скільки стало корабликів?

4+4 (Рибки)- в акваріумі плавало 4 рибки, купили ще 4 рибки. Скільки стало рибок?

10-7 (Яблука)- у вазі було 10 яблук, 7 яблук з'їли. Скільки яблук залишилося?

2+8 (Гриби)- на галявинці було 2 грибочки, після дощу виросло ще 8. Скільки стало грибів?

10-5 (Морквини)- на грядці росло 10 морквин, 5 морквин витягли. Скільки морквин залишилося?

Діти самостійно записують рішення задач і пояснюють, чому поставили «Плюс» або «Мінус»

вихователь: «Молодці, хлопці! Ви прекрасно впоралися з важким завданням! А тепер вам належить перевірка на слух і увагу » .

5. Гра «Хто самий уважний» (Физкультминутка).

Мета: закріплювати вміння дітей сприймати завдання на слух (Кількість ударів), Зіставляти дії зі словами; розвивати увагу і швидкість реакції.

Хід: вихователь пояснює дітям правила гри, на один хлопок діти ходять по кімнаті, на два хлопки - встають в позу лелеки, на три бавовни - в позу жаби. Перемагає той, хто жодного разу не помилився, тобто найуважніший.

6. А тепер завдання для розвитку логічного мислення. Сідайте за столи. (За підгрупах). Порадившись, ви зможете знайти і обвести правильну відповідь (Листи А3 з картинками, намальованими заздалегідь від руки, використані робочі зошити з серії «Школа для дошколят» - «Вирішуємо завдання для розуму» , «Розвиваємо логіку» , «Розвиваємо мова» 6-7 років). Отже, питання: 1. Обведи кішку ні з м'ячем і не справа. 2. Обведи плаття не з коротким рукавомі не в горошок. 3. Знайди будинок не з трикутної і не з прямокутною дахом. 4. Знайдіть олівець, яким малювали найдовше. 5. Обведіть паркан, який почали будувати раніше. 6. Знайдіть свічку, яку запалили першої. 7. Визначте, скільки коней за фіранкою. 8. Скільки зайців за пеньком. 9. Порахуйте яблука. 10. У Маші і Міши два яблука і три груші, скільки всього овочів у дітей? 11. Скільки внучат у бабусі? (Рукавиці). 12. Аня і Ваня малювали картини дві години, скільки годин малював кожен? 13. Каченя, мишеня і конячка розділили пиріг порівну, у кого шматок більше?

7. Виконання завдання на вихід з чарівної країни.

вихователь: «Здорово, хлопці! Ви прекрасно впоралися з усіма завданнями. Ну, а тепер, останнє випробування. Мабуть, воно найскладніше і незвичайне, адже це пароль на вихід з математичної країни. Вам потрібно викласти числовий ряд від 1 до 10 в зворотному порядку. Якщо ви правильно розставити числа, то дізнаєтеся пароль і зможете його прочитати » .

Мета: закріплювати вміння дітей викладати числові картки в зворотному порядку (Від 10 до 1), Читати по складах.

Матеріал: буквено-числові картки, на яких з одного боку цифри (Від 1 до 10), А з іншого - букви.

Хід: картки лежать на килимі в хаотичному порядку цифрами вгору. Діти по черзі підходять і беруть по одній картці, викладаючи числовий ряд у зворотному порядку (Від 10 до 1), Після чого вихователь просить дітей закрити очі і перевертає картки на іншу сторону. діти читають «Пароль» (на зворотному боцінаписано слово «Математика» ) .

На прохання вихователя діти хором по складах читають «Пароль» і «Повертаються» додому.

вихователь: «Ну, ось ми і вдома, в дитячому садку. Всі математичні пригоди позаду. Хлопці, а тепер скажіть, вам було дуже важко? »

Входить дорослий і каже: «Вам лист з посилкою» .

вихователь: "Щиро Дякую. Хто б це міг бути?"

8. Лист Цариці Математики: «Дорогі друзі! Величезне вам спасибі за надану допомогу! Ви прекрасно впоралися з усіма завданнями. Ви не просто врятували математичну країну, ви створили чудове містоз геометричних фігур, він став краще, ніж раніше. У моєму математичному царстві панує абсолютна точність і порядок.

Вам, мої юні математики, в подяку від усіх жителів моєї країни і від мене особисто, вручаються медалі і звання почесного гостя країни математики! Сподіваюся, вони вам сподобаються. До нової зустрічі!".

вихователь: «Хлопці, завдяки знанням, отриманим в дитячому саду, ви надали допомогу математичної країні і її жителям. Скоро ви підете до школи і дізнаєтеся там багато цікавого. А тепер скажіть, що вам сьогодні сподобалося в нашій подорожі? Що було нового і цікавого? Спасибі, хлопці, давайте попрощаємося з нашими гостями, ми вам завжди раді, до нових зустрічей » .

А ввечері ми з вами ще раз згадаємо нашу подорож і подивимося мультфільм «У країні невивчених уроків» .

Конспект НСД з математичного розвитку в підготовчій групі на тему: "Рішення простих арифметичних задач"

Конспект НСД з математичного розвитку в підготовчій групі на тему: "Рішення простих арифметичних задач"

мета:Формування початкових математичних знань.
завдання:Вчити дітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі по числовому прикладу. Тренувати дітей в кількісному і порядковому рахунку в межах 20.
Закріплювати уявлення про геометричні фігурах.Развівать логічне мислення.
Матеріал для заняття.медалі "Розумники і Розумники (на кожну дитину).
Демонстраніонний:набір цифр, знаки, Незнайко (картинка), слово "Дякую" (окремі літери)
роздатковий:«Математичний набір», рахункові палички, роздруковані завдання "Математичний диктант", "З'єднай точки по картинці" (на кожну дитину)
Хід заняття:
Вихователь.- Хлопці, у нас сьогодні гість, це веселий Виставляю на дошку картинку Незнайки.
-Мальвіна задала домашнє завдання Незнайку, а він не знає, як з ним впоратися. Ось він і прийшов до нас за допомогою. Ви згодні йому допомогти? (Так)
-Тоді сідайте за столи. Не забувайте, що спинка за столом повинна бути пряма. Ну що ви готові? (Так)
А за кожне виконане завдання Незнайка даруватиме вам по букві, щоб ми змогли скласти з них слово.
1заданіе «Подумай і відповідай»(Завдання усне)
Яке число треба додати до 8, щоб вийшло 10?
Яке число менше 5 на 1?
Назвіть сусідів числа 8; 4; 6
яке число йдеза числом 5; 1; 7
Яке число стоїть перед 8; 6; 4
Скільки місяців в році?
Яка зараз пора року?
скільки весняних місяців? Назвіть їх.
Скільки днів тижня?
Який день тижня сьогодні?
Який був вчора?
Скільки вихідних днів? Назвіть їх.
Який день тижня буде завтра?
вихователь. Молодці! Впоралися з першим завданням. І за це Незнайко дарує вам букву «С»! (Виставляю її на дошці).


2 завдання «Математичний диктант»
-Отступіте 1 клітку зліва і 4 зверху, ставте крапку і починаємо малювати.
1 вгору, 2-в праву сторону, 1-вгору, 1 в сторону, 1-вниз, 2 в праву сторону, 1-вниз, 1-в в праву сторону, 1 вгору, 2-в праву сторону, 1 вгору, 1 в сторону, 1-вниз, 2 в праву сторону, 1-вниз, 1-в в праву сторону, 1 вгору, 2-в праву сторону, 1-вгору, 1 в сторону, 1-вниз, 2 в праву сторону, 1-вниз, 1-в в праву сторону, потім потрібно відобразити малюнок в дзеркальному відображенні. (Діти виконують завдання)


Вихователь.Відмінно. І з цим завданням ми допомогли впоратися Незнайка. Отримуємо букву «П».


3 завдання
«Виріши завдання»
Вихователь.Але перед тим, як вирішити задачу давайте з вами згадаємо з яких частин складається задача ?. (Умова, Питання, Рішення, Відповідь)
-Молодци !. Хто може скласти задачу? » (Вихователь попереджає, щоб число було не більше десяти).
Якщо діти не можуть в складанні завдань, вихователь викладає на дошці приклад: 6-1 =?
вихователь:«Складіть задачу, в якій будуть такі числа».
Діти складають завдання. Наприклад: «У магазині було 6 ляльок. Прийшов покупець і купив 1 ляльку. Скільки ляльок залишилося в магазині? » (Діти вирішують її і «записують» рішення: 6-1 = 5).
Вихователь вислуховує завдання дітей, звертає увагу на те, щоб вони правильно ставили питання до задачі.
Пропоную ще один приклад, за яким діти складають завдання. Наприклад: 8 + 1 =?
Вихователь.Молодці! Незнайка дарує нам ще одну букву «А»,

А зараз давайте вийдемо з-за столів і пограємо трішки, а заодно і відпочинемо.
Физминутку «Ти давай-ка, не лінуйся!»
Руки вгору і руки вниз.
Ти давай-ка не лінуйся!
Помахи роби чіткіше, різкіше,
Тренуй краще плечі.
Корпус вправо, корпус вліво -
Треба спинку нам розім'яти.
Повороти будемо робити
І руками допомагати.
На одній нозі стою,
А іншу підігніть,
А тепер по черзі
Буду піднімати коліна.
Відпочили, посвіжішали
І на місце знову сіли.
4 завдання.
Розгляньте малюнок, розкладіть рахункові палички на столі, як показано на малюнку ..
Що у нас вийшло? (Будиночок)
Порахуйте, скільки квадратів вийшло? (один)
А тепер, перекладіть 2 палички так, щоб у вас вийшов прапорець. (Діти викладають прапорець, якщо є труднощі, даю підказку)


Вихователь.Молодці! Ось і ще одне завдання позаду! І у нас є ще одна буква «С»! (Виставляю букву на дошку)


5 завдання«Сировина числа і постав знаки»
5…6 10…9 5…9
6 ... 6 2 ... 8 10 ... 3 (робота за столом)
Вихователь.Молодці! Бачиш Незнайка, які наші діти кмітливі, не дарма ти до нас звернувся за допомогою. А наступна буква нам в подарунок «І».


6 завдання
«З'єднай точки по картинці»

Вихователь. Вам необхідно з'єднати точки по цифрам від 1 до 10. Що у вас вийшло? (Кораблик)
Молодці! Ми заробили ще одну букву «Б».

7 завдання«Яка фігура де»
вихователь. На дошці розставлені геометричні фігури, потрібно сказати яка фігура де знаходиться. (Орієнтування на площині) (у правому верхньому углу- трикутник, В лівому верхньому-квадрат, в правому нижньому-коло, в лівому нижньому прямокутник, завдання змінюється 2-3 рази). (Діти кажуть де знаходиться та чи інша геометрична фігура)
-Молодци! Незнайка дарує нам ще одну букву «О».


Ось і допомогли ми з вами Незнайка виконати всі завдання. Давайте, прочитаємо, що за слово у нас вийшло? (Діти читають, "СПАСИБІ"
Вихователь.Це Незнайка дякує нам за допомогу у виконанні домашнього завдання. Я теж кажу вам спасибі. Ви молодці сьогодні дуже добре попрацювали. І за це Незнайко дарує вам ось такі значки.

Подивіться, що тут написано? (Розумниці і розумники)

Конспект НСД по ФЕМП в підготовчій групі "Подорож за скарбами"

Заняття з математики у підготовчій групі "Подорож в країну математики"

опис заняття: Дане заняття призначене для вихователів, що працюють з дітьми підготовчої групи (вік дітей 6-7 років).
мета:закріплення у дітей отриманих знань, при використанні розвиваючих ігор, формувати вміння радіти, досягаючи мети.
завдання: Закріплювати вміння розрізняти геометричні фігури за формою, кольором, розміром.
Закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу.
Закріплювати знання цифр до 10. Уміння називати число і сусідні з ним числа.
Закріплювати вміння порівнювати два поруч стоять числа, використовуючи знаки більше, менше, дорівнює.
Закріплювати вміння підбирати протилежні словадо математичних понять.
Розвивати логічне мислення, увагу, кмітливість, пам'ять;
Сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мовлення, вмінню аргументувати свої висловлювання.
Виховувати інтерес до математики, почуття радості від спільних дій, успішно виконаних завдань;
Виховувати вміння розуміти навчальне завданняі виконувати її.
Матеріали та обладнання:
Повітряна куля, Конверт з листом і розрізний картинкою професора Математика, план-схема виконання завдань, Картки з цифрами від 1 до 9, листочки в клітку, прості олівці, заготовки геометричних фігур з кольорового паперу, клей, папір для колективної роботи, Слово «МОЛОДЦІ» на картках, м'яч. Мольберт, презентація до заняття.

Звучить загадкова музика. До групи влітає куля, до ниточки якого прив'язаний конверт. У конверті лист і розрізна картинка «Професор Математик»
вихователь: Хлопці, подивіться, що це таке? Звертає увагу дітей на повітряну кульку, з прив'язаним конвертом. Конверт не підписаний. Дивний конверт якийсь, на ньому нічого не написано, тільки цифри і геометричні фігури.
Я пропоную відкрити конверт і дізнатися від кого ми його отримали (відкриває конверт, у ньому розрізна картинка і лист).
Що треба зробити, щоб дізнатися від кого цей лист прийшло до нас?
Діти: зібрати картинку.
вихователь: Як ви думаєте, хто це? (Відповіді дітей) все ясно! Це написав нам професор Математик! Потрібно швидше прочитати його, може там щось важливе!
Вихователь читає лист:
«Здрастуйте, дорогі хлопці! Я знаю, що ви вже багато чому навчилися. Я приготував вам цікаві завдання! За кожне виконане завдання ви будете отримувати картки з буквами. Тільки сміливі і дружні хлопці пройдуть всі випробування! Ви готові до подорожі? (Відповіді дітей.) Тоді удачі! Даю вам підказку: План-схема з виконання завдань.
Вихователь показує дітям схему виконання завдань.
Яке перше завдання? Що розташоване у верхньому лівому кутку? (Геометричні фігури) Наше перше завдання називається «Веселі фігури»
Вихователь показує фігури на дошці. Як називаються ці фігури? Назвіть до кожної з фігур предмети такої ж форми.
Після виконання завдання діти отримують картку з буквою. Ви молодці!

Поставимо картку на дошку і вирушимо виконувати друге завдання.
Подивіться на схему. Як ви думаєте яке друге завдання? (Відповіді дітей)
Вихователь пропонує дітям сісти за столи. Відкрийте зошити. Наше наступне завдання «Математичний диктант» Діти працюють в зошитах в клітинку під диктовку вихователя. Що у нас вийшло? Порівняйте зі зразком. Вихователь показує збільшений зразок. Правильно у нас вийшла собачка. Діти оцінюють свої роботи і роботи товаришів. Молодці! Ви заробили другу картку!
Перш ніж перейти до наступного завдання, пропоную вам математичну розминку. Гра »Вірно не вірно»
вихователь: Якщо ви почуєте, то, що вважаєте правильним, хлопайте в долоні, якщо ж, те, що неправильно -топайте ногами.
- вранці сонечко встає
-щоранкупотрібно робити зарядку
- не можна вмиватися вранці
- днем ​​яскраво світи місяць
- вранці діти йдуть до дитячого садка
-Ніч люди обідають
-у неділі сім днів
- за понеділком наступної середи
-після суботи йде неділю
-Перед п'ятницею варто четвер
-всього п'ять пір року
- весна настає після літа.
вихователь: Молодці хлопці! Але нас чекає наступне завдання!
Давайте подивимося на нашу схему.
Так все зрозуміло! Ви знаєте, що у кожного числа є сусіди зліва і справа? Зараз я буду показувати вам картки з цифрами, а ви по черзі називайте їх сусідів. Гра »Назви сусідів»
Вихователь: ось які молодці і з цим завданням впоралися! Отримуйте картку з буквою!
вихователь:а тепер знову подивимося на схему із завданнями. Що це за знаки? математичні знакизабули, як називаються і втратили своє місце. Допоможемо їм?
Сідайте за стіл. Вам потрібно порівняти числа на картках і поставити потрібні знаки.
Молодці! Ви впоралися з цим завданням професора і отримуєте від нього картку з буквою.
Продовжимо далі. Що показує наша схема? стрілки різного кольоруі протилежного напрямку! Професор Математик пропонує вам пограти в гру «Скажи навпаки».
Гра проводиться з м'ячем. Вихователь кидає м'яч дитині і називає одне з математичних понять.
Великий маленький
Довгий-короткий
Високий низький
Широкий-вузький
Товстий-худий
Далеко-близько
Вгорі-внизу
Зліва, зправа
Вперед назад
Легкий-важкий
Вихователь: і з цим завданням ви впоралися! Ось ваша картка!
Подивіться хлопці на схему. Стрілочка знову показує на лівий верхній кут. Ми повернулися до зображення геометричних фігур. Як ви думаєте яким буде наше завдання? (Відповіді дітей) Так, правильно наше завдання буде пов'язане з геометричними фігурами. Професор просить зробити йому незвичайний килим з фігур. Підходьте до столу. Всі разом розкладіть геометричні фігури на аркуші паперу, а потім приклейте їх.
Ось який цікавий і красивий килим вийшов! Ви все старалися! За це заняття професор Математик дає вам відразу дві картки!
вихователь: Ось ми і зібрали всі картки з буквами. Яке слово вийшло з букв? (МОЛОДЦІ). Вихователь запитує, які завдання сподобалися, що здалося важким. (Відповіді дітей)
Хлопці, ми повертаємося з нашого чарівного подорожі! А килим з геометричними фігурами ми відправимо на чарівному кулі професору Математику під час прогулянки!
Заняття закінчується.





Конспект заняття з математичного розвитку в підготовчій до школи групі.

Вихователь: Черкасова Г. А.

Опитностанціонний філія МБОУ "Замішевская ЗОШ"

Брянська область, Новозибківський район, селище Дослідна станція

Освітня область:«Пізнання»
мета:Повторити порівняння чисел, орієнтація на аркуші паперу, рішення простих завдань, геометричні фігури. Розвивати пам'ять, мислення, увагу. Виховувати культуру поведінки, дисциплінованість, інтерес до математики, школі.
устаткування:геометричні фігури, листи в клітку, прості олівці, набір цифр 1 10, знаки. Для вихователя: мольберт, магніти, картки із завданням, математична матрьошка.

хід заняття

I .Вводная частина

Привіт, діти! Сьогодні у нас математичне розвиток. Ми вирушимо в чудову країну цифр, прикладів, задач. Щоб вирушити в цю захоплюючу країну, вам необхідно вирішити такі завдання: (Фронтальне опитування)

1.На столі лежало 4 яблука. Всі яблука розрізали навпіл. Скільки яблук на столі?
2. Яку посуд можна наповнити?
3. Що можна побачити з закритими очима?
4.Сколько лап у двох ведмежат?
5.Две картоплини зварилася за 2 хвилини. Скільки треба часу, щоб зварити 3 картоплини?
6.Сегодня середовище, через тиждень ми підемо в театр. В який день тижня ми підемо в театр?
7.Сегодня понеділок, через три дні у Саші день народження. В який день тижня у Саші день народження
8.Пять маляток ведмежат
Поклала мама спати.
Одному ніяк не спиться
Скільком сон хороший сниться?
9. На прогулянку з ясел
Вийшло десять малюків.
П'ять з них на травичку сіли
Решта на гойдалки.
Скільки хлопців на гойдалках?
10.Мишка зерна збирала
За два зернятка тягала.
Принесла вже п'ять разів.
Який її запас?
II. Основна частина

Робота біля дошки.
У мене мольберті послідовність чисел. Заповніть пропуски.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Діти виходять до мольберта)
Порівняйте числа.
5 і 8 8 і 4 6 і 3 1 і 7 7 і 9 2 і 2

Складання і рішення задач.
на мольберті числові вирази
7+ 2 10 - 2
Складіть по ньому завдання . (Фронтальне опитування, найбільш вподобану записуємо і вирішуємо).
Зоровий диктант.
Зараз я буду показувати вам геометричні фігури. Ваше завдання запам'ятати порядок їх слідування і у себе розташувати їх також.
Фіз. Хвилинка.
Раз, піднятися
Два, нагнутися
Три, в долоні три бавовни,
На чотири руки ширше
П'ять руками помахати
Шість на стільчик тихо сісти.

Графічний диктант.
Відрахували від краю листа 8 клітин і поставили крапку. Від цієї точки починаємо працювати. 3 клітини вниз. 3 клітини вліво. 1 клітина вниз. 3 клітини вправо. 3 клітини вниз. Одна клітина вправо. 3 клітини вгору. 5 клітин вправо. 2 клітини вгору. 1 клітина вліво. 1 клітина вниз. 4 клітини вліво. 3 клітини вгору. 1 клітина вліво. Що вийшло? (Літак)
Робота з математичної матрьошкою. (Фронтальне опитування)
- Яке число найбільше?
- Яке число найменше?
- Яке часто зустрічається в казках? В яких?
- Яке число означає кращу оцінку в школі?
III. Заключна частина.

Рішення прикладів.
Вирішіть приклади, яким присвоєно літеру і відповідь:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Яке слово у вас вийшло? ШКОЛА.
Отже, скоро ви всі підете в школу і продовжите захоплюючу подорож в країну, ім'я якої математика.
Сьогодні ви всі добре працювали, спасибі. Заняття закінчено.

Використана література

1.Міхайлова З.А. «Ігрові цікаві завдання для дошкільнят» .- М .: Просвещение, 1990.-94с

2. Шалаєва Г. Математика для маленьких геніїв вдома і в дитячому саду. - М .: АСТ, Слово 2009.